Omsk v KHL počtvrté za sebou vyhrál v nastavení

MOSKVA

Hokejisté Omsku získali v Kontinentální lize počtvrté za sebou dva body a upevnili si druhé místo v tabulce Charlamovovy divize, které bezpečně vévodí Lokomotiv Jaroslavl. Po třech výhrách v samostatných nájezdech dnes Avangard porazil na svém ledě Viťaz Čechov 2:1 v prodloužení. Nikdo z českých hráčů se tentokrát do střelecké statistiky nezapsal.

Jaromír Jágr během zápasu v Novokuzněcku

Čechov se v Omsku dostal ve druhé třetině do vedení, ale na počátku třetího dějství domácí Volkov vyrovnal. Rozhodnutí padlo ve druhé minutě nastaveného času, kdy Kurjanov využil přesilovou hru.

Favorizovaná Jaroslavl zdolala Dinamo Minsk těsně 2:1 až díky gólu, který dal pět minut před koncem Alexej Jašin dorážkou střely Josefa Vašíčka. Dvěma asistencemi pomohl další český útočník Ladislav Kohn k vítězství Nižněkamsku 4:2 nad Nižným Novgorodem.

Kontinentální hokejová liga:
Omsk - Viťaz Čechov 2:1 v prodl., Jaroslavl - Dinamo Minsk 2:1 (za domácí Vašíček 0+1), Kazaň - MVD Balašicha 3:1, Nižněkamsk - Nižnij Novgorod 4:2 (za domácí Kohn 0+2).