Marek navlas stejně jako v LM pokořil Ufu i v Kontinentální lize

MOSKVA

Hokejisté Magnitogorsku si v Kontinentální lize (KHL) zopakovali zápas semifinále Ligy mistrů a znovu vyhráli v Ufě. A opět se na tom, a to dokonce úplně stejnou měrou jako před týdnem, podílel český útočník Jan Marek. Znovu vstřelil soupeři gól ze hry a nakonec rozhodl při samostatných nájezdech. Magnitogorsk nakonec vyhrál 4:3.

Útočník Magnitogorsku Jan Marek

V duelu celků, které patří k hlavním adeptům na zisk Gagarinova poháru pro vítěze KHL, se třikrát změnilo vedení. Když už se pomalu zdálo, že poslední slovo bude mít domácí tým Salavat Julajev a oplatí Magnitogorsku vyřazení v semifinále Ligy mistrů, vyrovnal v 52. minutě na 3:3 Marek. V přesilové hře potrestal vyloučení krajana Michala Mikesky z Ufy.

Další chvíle českého reprezentanta přišla v nájezdech, v nichž Marek překonal gólmana Tarasova precizně provedeným bekhendovým blafákem a rozhodl o bodu navíc pro Magnitogorsk.

Marek v této sezóně nastřílel už 29 branek stejně jako další Čech Brendl z Nižného Novgorodu. Juniorský mistr světa z roku 2001 dnes pomohl svému týmu, jenž je na hraně postupu do play-off, dvěma trefami k vítězství 6:1 nad Barysem Astana.

Dvakrát se v KHL trefil také útočník Zbyněk Irgl a přispěl k vítězství Jaroslavle 3:2 v prodloužení na ledě CSKA Moskva.     Podíl na výhře Balašichy 4:3 nad Voskresenskem měl obránce Jiří Marušák, jenž jeden gól vstřelil a na další dva nahrál.

Chabarovsk - Kazaň 2:3 (1:2, 0:1, 1:0)
Branky: 12. Krivonožkin, 47. Chasanšin - 7. Klimenko, 7. Martensson, 32. Alexejev.
Novokuzněck - Nižněkamsk 2:3 (0:0, 1:1, 1:2)
Branky: 31. Dudarev, 48. Čupin - 29. a 47. Lapenkov, 56. Arekajev.
Novosibirsk - Toljatti 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)
Branky: 29. J. Petrov, 43. Krysanov.
Ufa - Magnitogorsk 3:4 po sam. nájezdech (1:2, 1:0, 1:1 - 0:0)
Branky: 33. a 44. I. Radulov, 7. Taratuchin - 52. a rozhodující nájezd Marek, 8. Chlystov, 11. Čistov.
MVD Balašicha - Voskresensk 4:3 (2:1, 2:1, 0:1)
Branky: 5. a 33. Pollock (na obě Marušák), 9. Zajnulin, 30. Marušák - 17. a 22. A. Smirnov, 48. Lučinkin.
Nižnyj Novgorod - Barys Astana 6:1 (3:1, 1:0, 2:0)
Branky: 31. a 44. Brendl, 3. Podhradský, 17. Šiškanov, 19. Krikunov, 49. Potapov - 17. LaCouture.
Viťaz Čechov - Petrohrad 5:4 (2:1, 1:2, 2:1)
Branky: 4. a 12. Vasiljev, 31. Golc, 51. Berdnikov, 57. Simon - 2. a 53. I. Makarov, 37. Ekman, 40. Gorďjuk.
Spartak Moskva - Čerepovec 5:1 (1:0, 3:0, 1:1)
Branky: 13. a 33. Kňazev, 27. a 36. Berkutov, 56. Rybin - 50. Lemťjugov.
Dynamo Moskva - Dinamo Minsk 1:5 (0:1, 1:3, 0:1)
Branky: 26. Afanasenkov - 15. Juhänen, 23. Saulietis, 25. Spiridonov, 37. Clymer, 55. Dokšin.
CSKA Moskva - Jaroslavl 2:3 v prodl. (1:1, 1:1, 0:0 - 0:1)
Branky: 20. a 31. Kuljaš - 1. a 40. Irgl (na druhou Vašíček), 63. Nilson.