Marek s Kudrnou nasměrovali Magnitogorsk k výhře nad Petrohradem

Hokejový útočník Jan Marek z Magnitogorsku rozšířil svoji bilanci v KHL o gól a asistenci a bodoval už v devátém utkání za sebou. Nejproduktivnější hráč soutěže patřil spolu s Jaroslavem Kudrnou ke strůjcům dnešního vítězství nad divizním rivalem z Petrohradu 3:1.

Útočník Magnitogorsku Jan Marek

Zásluhou obou českých hokejistů se domácí lídr Tarasovovy divize dostal do vedení 2:0. Skóre otevřel v první třetině Kudrna po Markově asistenci, ve druhé části si role vyměnili.

Suverén základní části soutěže Ufa musel otáčet domácí zápas s Čerepovcem, ale nakonec zvítězil 4:3. K obratu zaveleli čeští hokejisté Michal Mikeska s Leošem Čermákem, který svému krajanovi připravil v závěru druhé třetiny gól na 1:2. Zápas v závěru směřoval do prodloužení, ale 14 sekund před koncem rozhodl Alexandr Pěrežogin.

Kontinentální hokejová liga:
Chabarovsk - Togliatti 1:4, Novokuzněck - Kazaň 0:2, Novosibirsk - Nižněkamsk 3:2, Magnitogorsk - Petrohrad 3:1 (Marek 1+1, Kudrna 1+1), Ufa - Čerepovec 4:3 (za domácí Mikeska 1+0, Čermák 0+1)