Vašíčkovy asistence Jaroslavli výhru nepřinesly

Český útočník Josef Vašíček si v pondělním utkání Kontinentální hokejové ligy (KHL) připsal dvě asistence. Jeho tým Lokomotiv Jaroslavl však neuspěl na ledě Novosibirsku a prohrál 3:5, když dvě branky zaznamenal Jevgenij Lapin.

Když na začátku třetí třetiny zápasu v Novosibirsku za přispění Vašíčka podruhé skóroval Alexej Michnov, Jaroslavl snížila skóre na 3:4. Tento stav vydržel až do poslední minuty. Dvacet vteřin před koncem hosté ve snaze o vyrovnání odvolali brankáře, ale inkasovali další gól z hole Lapina. Dvě vteřiny před závěrečnou sirénou ještě Vašíček vyfasoval trest za potyčku s Ťjurinem.

Novokuzněck prohrával doma s Čerepovcem po první třetině o dvě branky, ale ve druhé části předvedl brankovou smršť. Během třinácti minut nasázel soupeři pět gólů a definitivně otočil skóre ve svůj prospěch. Dvakrát se na tom asistencí podílel i slovenský útočník Richard Kapuš.

Parádní třetinu předvedli také hokejisté CSKA Moskva. Více jak polovinu zápasu na ledě Atlantu Mytišči sice prohrávali, ale ve třetí části nastříleli domácímu celku pět branek a radovali se nakonec z vysoké výhry 7:2. Na tři branky přihrával útočník Denis Paršin.

Nejlepší střelec KHL Pavel Brendl se v zápase proti Rize tentokrát představil pouze jako nahrávač a tak Nižnyj Novgorod prohrál v prodloužení. Čtyři vteřiny před koncem nastaveného času vstřelil svůj druhý gól v zápase Kanaďan Matt Ellison.

Novosibirsk - Jaroslavl 5:3 (3:1, 1:1, 1:1)
Branky: 17. a 60. Lapin, 11. Muratov, 16. Posnov, 37. Pavlikovský - 13. a 42. Michnov (na druhou Vašíček), 24. Tkačenko (Vašíček).
Chabarovsk - Petrohrad 2:3 (1:1, 1:0, 0:2)
Branky: 3. a 26. Sarmatin - 14. a 45. Nemirovsky, 52. Brylin.
Novokuzněck - Čerepovec 6:4 (0:2, 5:1, 1:1)
Branky: 27. Kicyn, 27. Dudarev, 32. Bumagin, 39. Semin, 40. Šinkar, 47. Ogorodnikov - 10. Gubin, 17. Bardin, 34. Šipačev, 50. Lemťjugov.
Ufa - Barys Astana 2:1 v prodl. (1:0, 0:1, 0:0 - 1:0)
Branky: 4. Kon. Kolcov (Čermák), 62. Proškin - 29. Kočetkov.
Čeljabinsk - Voskresensk 4:1 (2:0, 0:1, 2:0)
Branky: 2. Dadonov, 19. Sazonov, 51. Galkin, 53. Veličkin - 21. Smirnov.
Nižnyj Novgorod - Dynamo Riga 4:5 v prodl. (1:1, 2:1, 1:2 - 0:1)
Branky: 12. a 26. Krikunov, 31. Čubarov (Brendl), 41. Varnakov - 58. a 65. Ellison, 1. Niživij, 23. Cipulis, 49. Darzinš.
Atlant Mytišči - CSKA Moskva 2:7 (2:1, 0:1, 0:5)
Branky: 18. Pronin, 19. Mozjakin - 6. Hannula, 35. Gončarov, 44. Širokov, 45. Saprykin, 46. Ščastlivyj, 51. Kuljaš, 57. Suglobov.