Marek vyšel naprázdno, Brendl jej vystřídal v čele střelců KHL

MOSKVA

Hokejisté Magnitogorsku chtějí bojovat v Kontinentální lize (KHL) o nejvyšší příčky, ale ve čtvrtek zažili jejich fanoušci trpké zklamání. Metallurg totiž na domácím ledě prohrál 1:4 s týmem HK MVD Balašicha, jenž je až na osmnáctém místě tabulky.

Čeští hokejisté Magnitogorsku Jan Marek (vlevo) a Tomáš Rolinek

Magnitogorsk s třemi českými hráči marně hledal recept na překonání hostujícího brankáře Michaela Garnetta, až ve 49. minutě jej prostřelil Platonov. Naprázdno vyšel i Jan Marek, pro nějž zápas skončil v 58. minutě, když dostal desetiminutový trest za nesportovní chování. Krátce předtím obdrželi čtyřminutové tresty i další Češi a to za vzájemnou potyčku Markův spoluhráč Jaroslav Kudrna a Jiří Marušák.

Zaváhání Marka využil jeho krajan Pavel Brendl z Nižného Novgorodu. Díky dvěma svým gólům na ledě Čechova jej vystřídal na čele tabulky nejlepších střelců KHL.

Magnitogorsk - HK MVD Balašicha 1:4 (0:1, 0:2, 1:1)
Branky: 49. Platonov - 19. Dorofejev, 23. Gorbunov, 30. Zajnulin, 59. Derljuk.
Viťjaz Čechov - Nižnyj Novgorod 3:5 (2:1, 0:4, 1:0)
Branky: 16. Kozněv, 16. Simon, 46. Šafigulin - 21. a 30. Brendl, 8. Šastin, 27. Klopov, 34. Šiškanov.
Dynamo Moskva - Nižněkamsk 1:4 (0:2, 0:1, 1:1)
Branky: 60. Gorošanskij - 8. Bortnikov, 12. D. Makarov, 26. Kohn, 51. Sokolov (Kohn).
Spartak Moskva - Novokuzněck 2:1 (0:0, 0:0, 2:1)
Branky: 45. Bajev, 48. Růžička - 55. Kapuš.