Marek s Rolinkem přiblížili Magnitogorsku čtvrtfinále KHL

MOSKVA

Čeští útočníci Jan Marek a Tomáš Rolinek se zasloužili svými góly o vítězství Magnitogorsku nad Nižným Novgorodem 4:2 ve druhém utkání osmifinále Kontinentální hokejové ligy. Metallurg vede v sérii 2:0 a jedna výhra ho dělí od postupu.

Útočník Magnitogorsku Jan Marek

Domácí v úterý otevřeli skóre už po 56 sekundách zásluhou Denise Platonova a druhý nejproduktivnější hráč základní části Marek zvýšil v sedmé minutě na 2:0. V dalším průběhu se Torpedu povedlo dvakrát snížit dvoubrankový náskok Magnitogorsku, jehož vítězství zpečetil v 32. minutě Rolinek.

Nejlepší střelec základní části Pavel Brendl z Nižného Novgorodu se neprosadil ani ve druhém utkání play off.

Druhé zápasy osmifinále KHL:
Magnitogorsk - Nižnij Novgorod 4:2 (za domácí Marek 1+1, Rolinek 1+0), stav série 2:0; Kazaň - Astana 4:2 (za hosty Klouček 0+1), stav série 2:0; Petrohrad - Spartak Moskva 1:2 v prodl., stav série 0:2; CSKA Moskva - Togliatti 2:1, stav série 1:1.