Rubriky:

Kontinentální liga

Je to velký šok pro všechny včetně nás, přiznal Klepiš

5. března 2009 21:23 - OMSK/PRAHA

Před začátkem play-off Kontinentální hokejové ligy nebylo většího outsidera než Avangardu Omsk. Tým okolo české hvězdy Jaromíra Jágra ale postavil všechny teorie na hlavu a favorizovanou Ufu, jež byla hlavním aspirantem na obhajobu prvenství, vyřadil 3:1 na zápasy. Kdo ví, jak by série skončila, kdyby Omsk neměl v sestavě českého útočníka Jakuba Klepiše, jenž rozhodl druhý a třetí zápas, čímž značně nahlodal sebevědomí suveréna základní části.

"Určitě je to velký šok pro všechny. A popravdě řečeno pro všechny včetně nás," tvrdí Jakub Klepiš. Jeho týmu zjevně vyšla role, v níž neměl absolutně co ztratit. Avangard se jen se štěstím protáhl do play-off, kde ho všichni odepisovali. "Je možné, že i to nám pomohlo. Do play-off nás vlastně dostal pouze Magnitogorsk, základní část byla opravdu hodně špatná," připomněl Klepiš její dramatický konec. "Šli jsme do toho ale s tím, že nemáme co ztratit, je to opravdu jiná soutěž."

Hodně důležitý byl podle něj hned první zápas na ledě Ufy. "To byl, myslím, základ úspěchu, přestože jsme prohráli. Zjistili jsme totiž, že s nimi lze rozhodně hrát a jsou to taky jenom lidi z masa a kostí," uvedl Klepiš. Toto poznání přineslo ovoce ve druhém utkání. "Tam se to možná celé definitivně zlomilo. Po té výhře se nám jelo dobře domů a zápasy před našimi diváky byly skvělé. Na oba bylo deset a půl tisíce lidí, super atmosféra, mexické vlny, prostě paráda," pochvaloval si Klepiš.

Nájezdy mám prostě rád

Právě ve druhém klání přišla první hvězdná chvilka čtyřiadvacetiletého útočníka. "Nájezdy mám prostě rád, to je celé," smál se Klepiš. Odmítl, že by byl hlavním hrdinou série, ačkoliv její vývoj obrátil příznivým směrem pro Omsk. Ve třetím duelu rozhodl o výhře v prodloužení. "Když člověk nestřílí, nemůže dát gól. Možná v tom bylo i trochu štěstí, puk se mi před střelou postavil, ale spadlo to tam," připomněl Klepiš, jak překvapil gólmana Jerjomenka.

Třetí hřebíček do soupeřovy rakve přitloukl Omsk dnes po na první pohled snadné výhře 4:1. "Jednoduché to nebylo, ale ten třetí zápas se na nich asi podepsal. Pak už tomu možná přestali sami věřit," mínil Klepiš. Důležité prý bylo, že Avangard táhl za jeden provaz. "Semkli jsme se jako tým a nemysleli na to, co bylo. Přiznávám, věděl jsem, jak je Ufa dobrá, ale přesto jsem tomu dával šance padesát na padesát," tvrdil.

Nemyslí si, že by soupeř sérii podcenil. "To snad ani ne. Ale my jsme předvedli super práci v obraně a oni si s tím nedokázali poradit. My jsme to možná i víc chtěli, víc jsme toužili po postupu," přemítal. Se spoluhráči si užíval výtečnou atmosféru a podporu diváků, ale nemyslí si, že by fanoušci měli již nyní vynášet tým do nebes. "Je možný, že Rusové teď popíjejí vodku a pořádně slaví za nás," řekl s pousmáním Klepiš.

Před Jágrem smekám

Sezóna tak pokračuje jemu, brankáři Adamu Svobodovi i Jaromíru Jágrovi, o němž se spekulovalo v souvislosti s mistrovstvím světa, jak vyplní po vypadnutí s favoritem dlouhou pauzu. "Jak jsem měl šanci Jardu poznat, tak on si z toho nic moc nedělá, co se doma v Čechách nebo jinde napíše. Kolikrát se stejně napíše i to, co není pravda. On se prostě zase ukázal jako pravý vůdce. I když třeba neměl tolik bodů, makal tam, hodně toho nabruslil a předvedl to svoje vždy, když jsme to potřebovali. Já před ním smekám," prohlásil Klepiš.

S českou ekipou v Ufě se po rozhodujícím utkání nijak nebavil. "Po zápase vůbec, na to nebyl prostor, byli trošku kyselí. Budou určitě hodně skleslí. Jsou tam velký peníze, celou sezónu měli vynikající a čekalo se, že půjdou za obhajobou," uvedl Klepiš. S Petrem Vampolou, Leošem Čermákem a Michalem Mikeskou stihl poklábosit ještě v Ufě. "Leoš mi po tom druhém zápase řekl, že je asi lepší mě zranit, abych pak na ty nájezdy nemohl."

Na velké oslavy postupu sice není prostor, přesto čas na alespoň malé vychutnání velkého úspěchu si hráči našli. "Určitě je hezký, že jsme dokázali postoupit a nějaké posezení a pivko probíhá, ale je potřeba se připravit na Kazaň a snažit se udělat třeba další krok. Máme na to čtyři dny, desátého jdeme na první zápas," řekl Klepiš.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Kontinentální liga

Filtr článků - Kontinentální liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..