Rubriky:

Kontinentální liga

Výborný s Jelínkem v Rusku trénovat nebudou, ani Omsk jim nevyšel

3. dubna 2009 12:02 - PRAHA

České trenérské duo František Výborný, Marian Jelínek nebude podle všeho v příští sezóně působit v Kontinentální hokejové lize. O kouče, kteří doposud vedli pražskou Spartu, měly zájem Omsk a Magnitogorsk, ani jeden z klubů je ale nakonec neangažuje. Vedení Metallurgu tuto možnost zavrhlo již začátkem týdne, představitelé Avangardu ve čtvrtek.

"Vedení Omsku včera rozhodlo, že tým povedou ruští trenéři a ve funkci byl potvrzený Nikitin," řekl hráčský zástupce Jaroslav Zídek, který se na jednání o angažmá českých trenérů podílel. Podobně se rozhodli i v Magnitogorsku, kde dodrží svou smlouvu kouč Valerij Bělousov. "Z jejich strany šlo spíše o sondování situace," uvedl Zídek.

V Omsku, kde působí česká superhvězda Jaromír Jágr a Jakub Klepiš, byl přitom příchod dvojice Výborný, Jelínek už předjednaný. Gubernátor sibiřské oblasti Leonid Poležajev ale nakonec rozhodl, že tým povede Igor Nikitin, jenž se v průběhu této sezony posunul z postu asistenta na pozici hlavního kouče.

Avangard si pod jeho vedením sice zajistil postup do play-off až na poslední chvíli, ale poté v prvním kole senzačně vyřadil vítěze základní části Ufu a v druhém potrápil pozdějšího finalistu z Kazaně.

Výborný, jemuž na konci měsíce končí smlouva ve Spartě, by teoreticky mohl pokračovat v angažmá v pražském klubu, který vede od listopadu 2005. "S Frantou Výborným jsme se už dříve domluvili, že tenhle týden nebudeme nic řešit. S tím, že kolem pátku až pondělí mi řekne definitivní slovo o svojí nejbližší budoucnosti," uvedl generální manažer Sparty Petr Bříza pro Sport na adresu nejúspěšnějšího trenéra v historii klubu.

Pětapadesátiletý Výborný dovedl Spartu k třem mistrovským titulům v letech 2000, 2006 a 2007. Letos mužstvo pod jeho vedením skončilo po semifinálové porážce od Karlových Varů třetí.

Jelínek však již na Spartě stoprocentně pokračovat nebude. "Už v průběhu sezóny jsem vedení klubu řekl, že po sezoně skončím. Jsem na Spartě pět let, což je tak akorát. Je potřeba udělat změnu," řekl Jelínek Českému rozhlasu.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Kontinentální liga

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..