Hokejisté Jaroslavle promarnili ve finále KHL tříbrankové vedení

KAZAŇ

Hokejisté Kazaně vyhráli druhé finále KHL nad Jaroslavlí přesto, že brzy prohrávali o tři branky. Tým Ak Bars vývoj otočil a díky vítězství 4:3 v prodloužení srovnal sérii hranou na čtyři výhry na 1:1 na zápasy.

Za brankářem Jaroslavle oslavují gól hokejisté Kazaně

Hosté z Jaroslavle vyhráli i díky dvěma gólům Zbyňka Irgla první utkání ve čtvrtek 3:0 a stejným výsledkem vedli v pátek už ve 14. minutě. Na první gól hvězdného Alexeje Jašina přihrál další český útočník v dresu Lokomotivu Josef Vašíček.

Domácím se však zásluhou Alexeje Morozova povedlo ještě do přestávky snížit, a i když ve druhém dějství gól nepadl, v závěru normální hrací doby dosáhli Ak Bars na vyrovnání. Kontaktní branku vstřelil Dmitrij Obuchov v 50. minutě a při power play 74 sekund před třetí sirénou srovnal Jevgenij Medvěděv.

Obrat dokonala Kazaň po 47 sekundách nastavení, kdy druhý finálový duel ukončil Andrej Pěrvyšin.

Série se přesouvá do Jaroslavle k nedělnímu a pondělnímu zápasu.