Rubriky:

Kontinentální liga

Trenér Vůjtek v Dynamu ze zdravotních důvodů končí

24. dubna 2009 21:07 - MOSKVA

Hokejový kouč Vladimír Vůjtek opouští Dynamo Moskva. Jednašedesátiletý trenér se s prezidentem klubu Michailem Golovkovem dohodl, že ze zdravotních důvodů v Dynamu skončí. Informaci přinesl oficiální server KHL s tím, že Vůjtka ve funkci pravděpodobně nahradí dosavadní asistent Sergej Kotov.

 

www.khl.ru

Vůjtek uzavřel své moskevské angažmá po roce a půl. Svůj celek letos dovedl až do semifinále Kontinentální ligy, kde byl vyřazen pozdějším mistrem Kazaní. V prosinci s Dynamem slavil triumf na prestižním Spenglerově poháru v Davosu.

Ze zdravotních důvodů už zkušený stratég jednou svou kariéru přerušil. Před třemi lety dal svůj post k dispozici ve Vítkovicích kvůli problémům se štítnou žlázou.

Z onemocnění se však zotavil a předloni v prosinci ho k návratu na střídačku přesvědčilo právě vedení Dynama. Nyní charakter zdravotních obtíží klub ani kouč nezveřejnili.

Vůjtek si výborné jméno v Rusku vybudoval zejména působením v Jaroslavli, s níž dvakrát vyhrál ruskou superligu v letech 2002 a 2003. Poté vedl i hokejisty Kazaně.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Kontinentální liga

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..