Rubriky:

Kontinentální liga

Hudler stále čeká na potvrzení transferkarty ze zámoří

28. srpna 2009 21:08 - MOSKVA

Český hokejový útočník Jiří Hudler se sice pilně připravuje na start Kontinentální ligy v dresu moskevského Dynama, Mezinárodní hokejová federace mu však stále ještě nepotvrdila transferkartu ze zámoří. A bez ní by neměl do soutěžních zápasů zasáhnout.

 

Lukáš Táborský, Právo

"IIHF ji odmítla vydat s tím, že je prý smluvně vázán v Detroitu. Přitom zástupci Red Wings potvrdili, že Hudler v Detroitu žádné závazky nemá. Česká strana transferkartu odsouhlasila, vedení IIHF ji ale dosud nepotvrdilo. Věřím, že se tak brzy stane," uvedl přednedávnem šéf KHL Alexander Medvěděv pro Sovětskij Sport.

Podle internetové verze deníku Sport je problém v tom, že Hudlerův odchod zpoza Atlantiku nepotvrdila americká národní federace USA Hockey. Údajně na popud vedení NHL.

"V případech jako je tento projedná národní federace všechno s příslušnou soutěží, takže NHL. Můžeme se jenom domnívat, že NHL instruovala USA Hockey k tomu, aby transferkartu nepodepsala," řekl tiskový mluvčí IIHF Szymon Szemberg.

Hráčům evropský zástupce Pavel Maršoun je ale v klidu. "Dynamo zaregistrovalo na vedení KHL soupisku, Jirka na ní formálně figuruje a hraje i přípravné zápasy. Teď je na vedení KHL, aby s IIHF doladilo podrobnosti. Strach nemáme," uvedl Maršoun.

Hudler po uplynulé sezoně skončil v Detroitu, kde měl po vypršení kontraktu status chráněného volného hráče. Na nové smlouvě se s vedením Red Wings nedohodl a zamířil do Dynama, kde podepsal na dva roky.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Kontinentální liga

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..