Mistr z Kazaně znovu porazil Jaroslavl, rozhodl po faulu Bonka

MOSKVA

Reprízou posledního finále mezi Kazaní a Jaroslavlí začal ve čtvrtek nový ročník Kontinentální hokejové ligy (KHL) a stejně jako na jaře se z vítězství radovala Kazaň. Poslední vítěz KHL vyhrál zápas 3:2 v prodloužení, když vítěznou branku vstřelil kapitán týmu Alexej Morozov.

Za brankářem Jaroslavle oslavují gól hokejisté Kazaně

První branku nového ročníku KHL vstřelil útočník Jaroslavle Gennadij Čurilov, když v desáté minutě využil přesilovku po vyloučení Kapanena. Po dvou minutách se poprvé prosadil Alexej Morozov a vyrovnal. Pak se překonávali oba brankáři, až na začátku třetí třetiny dostal Kazaň poprvé do vedení Pesonen.

V závěru následoval první gól českého hráče v sezóně, v přesilové hře se prosadil hostující Josef Vašíček a poslal zápas do prodloužení. Minutu před jeho koncem byl ale za vražení na hrazení vyloučen další český forvard Jaroslavle Radek Bonk a domácí vycítili šanci. Trenér Biljaletdinov si vyžádal oddechový čas a Morozov deset vteřin před koncem prodloužení zařídil Kazani výhru.

Kazaň - Jaroslavl 3:2 v prodloužení (1:1, 0:0, 1:1 - 1:0)
Branky: 12. a 65. Morozov, 41. Pesonen - 10. Čurilov, 55. Vašíček.