Ufa porazila v Moskvě Dynamo, Omsk neuspěl v Minsku

PRAHA/MOSKVA

Ve šlágru středečních zápasů Kontinentální hokejové ligy (KHL) vyhráli hokejisté týmu Salavat Julajev Ufa na ledě Dynama Moskva 5:3. Jedním gólem k tomu přispěl i český obránce Miroslav Blaťák, v dresu poražených si po asistenci připsali Karel Rachůnek a Jiří Hudler, pro nějž to je první získaný bod v soutěži.

V Moskvě se hrálo téměř polovinu zápasu bez branek, ale pak jich padlo během pouhých sedmi minut hned pět! Nejprve se za hosty prosadili Miroslav Blaťák a Kirill Kolcov, vzápětí srovnali Saprykin a Omark a ani ne minutu po gólu švédského útočníka ve službách Dynama dostal Ufu opět do vedení Sergej Zinovjev.

Ruský reprezentant, jenž v minulé sezóně oblékal právě dres Dynama, pokořil svůj bývalý tým ještě jednou a to v 47. minutě, když znovu bleskově reagoval na gól domácích. Na konečných 5:3 pro Ufu upravil deset minut před koncem Dmitrij Kalinin.

Hokejisté Omsku odjíždějí bez bodu z běloruského Minsku, kde prohráli těsně 1:2. V dresu domácího týmu zářily severské hvězdy. První gól vstřelil Švéd Jonas Andersson po přihrávce Fina Hannese Hyvönena, při druhé brance si role vyměnili a asistenci si připsal i další finský reprezentant Ville Peltonen. Za Omsk se trefil po přihrávce Jaromíra Jágra Jakub Klepiš.

Dynamo Moskva - Ufa 3:5 (0:0, 2:3, 1:2)
Branky: 33. Saprykin, 34. Omark, 45. Denisov (Rachůnek, Hudler) - 35. a 47. Zinovjev, 28. Blaťák, 29. K. Kolcov, 50. Kalinin.
Toljatti - Spartak Moskva 3:6 (1:0, 2:4, 0:2)
Branky: 1. Bodrov, 25. Andronov, 38. Kukumberg - 52. a 55. Kňazev, 27. D. Višněvskij, 28. Zavaruchin, 30. Radivojevič, 36. Ljudyčin.
Nižněkamsk - Balašicha 4:6 (2:0, 1:4, 1:2)
Branky: 14. Ivanov, 16. D. Makarov, 39. K. Makarov, 59. Quint - 22. a 28. Kudašov, 26. Gorbunov, 28. Ugarov, 49. Mosalev, 55. Cvetkov.
Dynamo Minsk - Omsk 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)
Branky: 10. Andersson, 37. Hyvönen - 44. Klepiš (Jágr).
Dynamo Riga - Barys Astana 2:4 (0:1, 1:2, 1:1)
Branky: 35. M. Redlihs, 53. Hossa - 3. Žajlauov, 38. Krasnoslobodcev, 40. Spiridonov, 60. Glazačev.