Omsk za přispění Jágra otočil zápas s Kazaní během 28 vteřin

PRAHA/MOSKVA

Pouhých osmadvacet vteřin stačilo hokejistům Avangardu Omsk, aby v úterním zápase Kontinentální ligy (KHL) otočili zápas proti Kazani. Domácí sice ještě v polovině základní hrací doby prohrávali 0:1, ale pak odvrátili další porážku svými bleskovými góly Igor Volkov a Jaromír Jágr. Na konečných 3:1 pak v závěru upravil střelou do prázdné brány Vlasenkov.

Skrumáž před brankou Omsku v zápase s Kazaní

Dva kluby, kterým se začátek nové sezóny příliš nevydařil, se potkaly v úterním zápase KHL. Omsk ze čtyř dosavadních zápasů vyhrál jediný, úřadující mistři z Kazaně urvali na své konto dvě výhry až v prodloužení. Oba celky se také krčí u dna Východní skupiny Kontinentální ligy.

Lépe začala zápas Kazaň, když se v patnácté minutě prosadil v přesilové hře Jarkko Immonen. Omsk se tlačil za vyrovnáním, ale ani průbojný Popov zblízka brankáře Galimova neprostřelil. Domácí zápas otočili ve druhé třetině dvěma góly v rozmezí pouhých 28 vteřin. Nejprve vyrovnal Volkov a po něm dostal Omsk do vedení Jágr.

Konečné skóre pak ještě v závěru upravil Dmitrij Vlasenkov, jenž se trefil do opuštěné branky při power play Kazaně. Omsk v zápase ještě nastoupil bez obránce Antona Babčuka, jenž s klubem teprve včera podepsal roční smlouvu.

Dvěma góly se blýskl český útočník Magnitogorsku Jaroslav Kudrna, přičemž na druhý z nich mu přihrával krajan Tomáš Rolinek. I jejich zásluhou vyhrál Metallurg na ledě nováčka z Jekatěrinburgu 3:1.

Další dva čeští střelci svým týmům k výhrám nepomohli. Zbyněk Irgl z Jaroslavle si připsal čtvrtý gól v sezoně v Balašiše, jež Lokomotiv porazila 4:2. Torpedo Nižnij Novgorod zase navzdory brance Jaroslava Bednáře prohrálo doma 3:5 s Dinamem Minsk.

Omsk - Kazaň 3:1 (0:1, 2:0, 1:0)
Branky: 35. Volkov, 35. Jágr (Klepiš), 60. Vlasenkov - 15. N. Kapanen.
Jekatěrinburg - Magnitogorsk 1:3 (0:1, 0:1, 1:1)
Branky: 12. Titov - 19. a 44. Kudrna (na druhou Rolinek), 18. I. Radulov.
Ufa - Nižněkamsk 7:2 (0:0, 3:1, 4:1)
Branky: 32. a 41. Tverdovskij, 22. Medveděv, 39. Kozlov, 43. Grigorenko, 44. Proškin, 47. A. Radulov - 37. a 46. Archipov
Astana - Toljatti 2:1 po sam. nájezdech (0:0, 0:1, 1:0 - 0:0)
Branky: 48. a rozhodující nájezd Žajlauov - 23. Černych.
Čechov - Dynamo Riga 3:5 (1:2, 0:2, 2:1)
Branky: 8. Koznev, 39. Klimenko, 54. Ryazantsev - 9. a 25. Iggulden, 12. Ankipans, 35. Berzins, 60. Niživij.
Novogrod - Dynami Minsk 3:5 (1:2, 1:1, 1:2)
Branky: 19. Alexandrov, 40. Bednář, 58. Potapov - 13. Kulakov, 15. Veskott, 31. Hyvonen, 43. Stas, 59. Platt.
CSKA Moskva - Dynamo Moskva 5:4 po sam. náj. (2:1, 0:3, 2:0 - 1:0)
Branky: 10. Suglobov, 18. a roz. náj. Ščastlivij, 56. Harigan, 59. Michajlov - 12. Krysanov, 24. Yachmenev, 26. a 37. Weinhandl.
Balašicha - Jaroslavl 4:2 (1:1, 1:1, 2:0)
Branky: 11. Tertyshny, 31. Zanulin, 50. Kokarev, 58. Kudashov - 18. Irgl, 27. Višněvskij.