Hořava a Čermák pomohli v KHL svým týmům k vítězství

PRAHA/MOSKVA

Českým útočníkům mohou poděkovat hokejisté Novokuzněcka a Novosibirska za to, že jim výrazně pomohli k vítězstvím ve čtvrtečních zápasech Kontinentální ligy (KHL). Miloslav Hořava přispěl k výhře Novokuzněcka nad Chabarovskem gólem a asistencí, stejnou bilanci měl i Leoš Čermák při překvapivé výhře Novosibirska na ledě Ufy.

Novosibirsk si přitom vítězství nad Ufou pěkně zkomplikoval. Nad vítězem základní části loňského ročníku KHL totiž vedl ještě po dvou třetinách o tři branky, ale Ufě se během pěti minut podařilo dát dva góly a necelou minutu před koncem Sergej Zinovjev vyrovnal.

V prodloužení branka nepadla a oba brankáři Kolesnik i Ključnikov se překonávali i při samostatných nájezdech. Hned v úvodu se sice prosadili Perežogin a Anisin, jenže pak se na obou stranách vystřídalo snad deset hráčů včetně hostujícího Leoše Čermáka a skórovat nedokázali. Až drzý blafák Denise Tjurina, který po zakončení skončil vleže na ledě, přinesl hostům vítězství.

Tříbrankový náskok si vypracovali také hráči Novokuzněcka v souboji s Chabarovskem a jednou trefou se na tom podílel i Miloslav Hořava. Ten navíc v závěru přihrál na branku i slovenskému spoluhráči Kapušovi a domácí nakonec vyhráli 5:2.

Vítězství se dočkal také trenér Jekatěrinburgu Marek Sýkora, jenž dovedl svůj tým k výhře 4:2 nad Dynamem Riga. Jedním gólem se blýskl jeho svěřenec Radek Philipp. Útočník Jiří Hudler zase zaznamenal asistenci při vítězství Dynama Moskva v Čeljabinsku.

Hokejisté Petrohradu vyhráli doma nad Nižněkamskem vysoko 7:2, za domácí si připsal asistenci útočník Petr Čajánek. Čerepovec zdolal Kazaň 3:1 a Mitšči prohrálo na svém ledě s Togliatti 1:2.

Novokuzněck - Chabarovsk 5:2 (1:0, 2:0, 2:2)
Branky: 19. Chlebnikov, 25. Hořava, 30. Tatarinov, 57. Kapuš (Hořava), 60. Bumagin - 56. A. Junkov, 60. D. Semjonov.
Magnitogorsk - Dynamo Minsk 3:1 (1:1, 0:0, 2:0)
Branky: 16. Kajgorodov, 48. Gladskich, 60. Chlystov - 7. Saulijetis.
Jekatěrinburg - Dynamo Riga 4:2 (1:0, 2:0, 1:2)
Branky: 19. Magogin, 29. Philipp, 29. Simakov, 60. Antoněnko - 55. Hossa, 58. Niživij.
Ufa - Novosibirsk 3:4 po sam. nájezdech (0:2, 0:1, 3:0 - 0:0)
Branky: 44. Kozlov, 49. Kalinin, 60. Zinovjev - 5. Lapin, 11. Čermák, 21. Černov (Čermák), rozhodující nájezd Tjurin.
Čeljabinsk - Dynamo Moskva 2:4 (0:1, 2:1, 0:2)
Branky: 28. Skačkov, 40. Bojčenko - 7. Harju, 32. D. Markov (Hudler), 54. Jepančincev, 59. Weinhandl.
Petrohrad - Nižněkamsk 7:2 (za domácí Čajánek 0+1), Čerepovec - Kazaň 3:1, Atlant Mytišči - Togliatti 1:2.