Vašíček dvakrát skóroval za Jaroslavl, Bednář pomohl gólem Novgorodu

PRAHA/MOSKVA

Pořádnou kanonádu rozpoutali hokejisté Lokomotivu Jaroslavl v pondělním utkání Kontinentální ligy (KHL), když vyhráli na ledě Viťjazu Čechov vysoko 8:1. Hattrickem se v dresu hostí blýskl Sergej Koňkov, dvě branky přidal český útočník Josef Vašíček. V dalším zápase přispěl jedním gólem k výhře Nižného Novgorodu nad Spartakem Moskva Jaroslav Bednář.

Útočník Jaroslavle Josef Vašíček

Spartak přitom v zápase s Novgorodem vedl, když v přesilové hře na konci první třetiny vypálil od modré slovenský obr Obšut a vyražený puk dopravil do sítě Upper. Domácím ale stačily ve druhé části tři minuty, během kterých soupeři nastříleli tři góly a otočili zápas. Jedním ze střelců byl i Jaroslav Bednář. Spartak vedený českým koučem Milošem Říhou už dokázal jen snížit a v závěru ještě inkasoval.

Hokejisté týmu Salavat Julajev Ufa vyhráli na ledě Chabarovsku 3:2 po samostatných nájezdech a přeskočili v tabulce Východní skupiny soutěže druhý Omsk. Rozhodující nájezd Ufy zařídil v Chabarovsku útočník Viktor Kozlov.

V dalším zápase KHL se potkaly týmy z druhého konce tabulky Východní skupiny. Domácí Novosibirsk sice nad Astanou dvakrát vedl, jenže dva góly Davida Nemirovského nakonec rozhodly o vítězství hostů.

Chabarovsk - Ufa 2:3 po sam. nájezdech (0:1, 1:1, 1:0 - 0:0)
Branky: 29. Krysanov, 48. Kopejkin - 11. Konstantin Kolcov, 30. Antipov, rozh. nájezd Viktor Kozlov.
Novosibirsk - Astana 3:4 (0:0, 2:2, 1:2)
Branky: 23. Černov, 30. Bojkov, 53. Anisin - 27. a 55. Nemirovsky, 38. Krasnoslobodcev, 42. Gavrilin.
Viťjaz Čechov - Jaroslavl 1:8 (0:3, 1:1, 0:4)
Branky: 39. Klimenko - 48., 52., a 60. Koňkov, 3. a 22. Vašíček, 4. Kaljanin, 10. Kljukin, 45. Afanasenkov.
Nižnyj Novgorod - Spartak Moskva 4:2 (0:1, 3:0, 1:1)
Branky: 25. Kosourov, 26. Varnakov, 28. Bednář, 60. Lindström - 19. Upper, 42. Cibák.