Jágr skóroval v KHL pojedenácté, pomohl k výhře v Novokuzněcku

MOSKVA

Nejlepší střelec Kontinentální hokejové ligy (KHL) Jaromír Jágr dal jedenáctý gól v sezóně. Přispěl jím k sobotnímu vítězství Avangardu Omsk 5:1 na ledě Novokuzněcku, jehož jedinou branku vstřelil český obránce Jiří Marušák. Hvězdou zápasu byl hostující Anton Kurjanov, jenž si kromě dvou branek připsal i asistenci. Josef Vašíček pomohl Jaroslavli gólem a přihrávkou k výhře nad Petrohradem.

Jaromír Jágr v dresu Omsku

Omsk vedl v Novokuzněcku už v sedmé minutě 2:0, v přesilovce pak přidal svůj druhý zásah v utkání Anton Kurjanov. Další využitá přesilová hra na konci druhé třetiny přinesla díky Jiřímu Marušákovi domácímu mužstvu naději na zdramatizování duelu, tu však po pěti minutách třetího dějství uhasil Jaromír Jágr gólem dosaženým taktéž v početní výhodě. Poslední gól dal 15 sekund před koncem Svitov.

České střelce měl i zápas mezi Jaroslavlí a Petrohradem. Domácím pomohl k výhře 4:1 gólem a přihrávkou Josef Vašíček, v dresu hostí se prosadil pouze Petr Čajánek. Asistenci zaznamenal při vítězství nad Čechovem útočník Atlantu Mytišči Jiří Novotný. Jeho spoluhráč Martin Gerber vychytal nulu.

Čisté konto si připsal i gólman Ufy Vitalij Kolesnik v zápase s CSKA Moskva (3:0). Skvělý závěr sehráli hokejisté Balašichy proti Nižnému Novgorodu. Ještě tři minuty před koncem prohrávali, ale poté Kudašov vyrovnal a za další dvě minuty dostal domácí do vedení Ugarov. Vteřinu před koncem se ještě do prázdné branky trefil Volkov.

Novokuzněck - Omsk 1:5 (0:3, 1:0, 0:2)
Branky: 40. Marušák - 4. a 16. Kurjanov, 7. Metljuk, 46. Jágr, 60. Svitov.
Ufa - CSKA Moskva 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
Branky: 20. Kozlov, 31. Thoresen, 53. Zinovjev.
Atlant Mytišči - Viťjaz Čechov 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
Branky: 6. Landry, 35. Zubarev, 41. Mozjakin (Novotný).
Balašicha - Nižnij Novgorod 3:1 (0:0, 0:1, 3:0)
Branky: 57. Kudašov, 59. Ugarov, 60. Volkov - 23. Klopov.
Jaroslavl - Petrohrad 4:1 (2:1, 0:0, 2:0)
Branky: 8. Kirjuchin (Vašíček), 11. Galimov, 46. Vašíček, 49. Michnov - 14. Čajánek.