Kudrna rozhodl o výhře Magnitogorsku, Bednář zazářil v Novgorodu

PRAHA/MOSKVA

Hokejisté Magnitogorsku potvrdili v úterním zápase s Balašichou pozici nejlepšího týmu Kontinentální ligy (KHL), když vyhráli 3:2. Vítěznou branku vstřelil v 45. minutě zápasu útočník Jaroslav Kudrna, když odpověděl na trefu svého krajana Filipa Nováka v dresu soupeře. V zápase Nižného Novgorodu s Čechovem se blýskl Jaroslav Bednář, jenž k vítězství domácích přispěl gólem a asistencí.

Jaroslav Kudrna v dresu Magnitogorsku

Magnitogorsk nad Balašichou dvakrát vedl, ale na začátku třetí třetiny se nechal vyloučit Tomáš Rolinek a obránce hostí Filip Novák v přesilové hře vyrovnal. Už za tři minuty však lídr KHL oplatil stejnou mincí, když jej dostal znovu do vedení v početní výhodě Jaroslav Kudrna. Tentokrát už Metallurg vedení udržel.

Úřadující šampioni soutěže AK Bars Kazaň se v této sezóně stále trápí. V úterý prohráli už desátý z devatenácti zápasů nového ročníku, tentokrát na ledě Novokuzněcku 2:5. Jedním gólem se na vítězství domácího týmu podílel i český obránce Jiří Marušák. Kazaň je až na šestnáctém místě tabulky KHL.

Novokuzněck začal zápas parádně, když už po 22 vteřinách překonal brankáře Galimova Orlov. Pak se hrálo dlouho bez branek, až v polovině utkání vyrovnal Baďjukov. Jenže poté následovala čtyřminutová pasáž, po které domácí Metallurg nasázel další dvě branky a prakticky rozhodl o utkání.  A když Kazaň osm minut před koncem snížila, hned minutu poté soupeře znovu usadil Marušák svou trefou v přesilovce. Na konečných 5:2 pak upravil tři minuty před koncem Stasjuk.

Spartak Moskva prohrával na ledě Čeljabinsku minutu před koncem 2:3, když se český kouč moskevského klubu Miloš Říha rozhodl pro powerplay. A ta jeho týmu vyšla - Kňazev vybojoval v rohu puk, posunul jej před branku na volného Dmitrije Uppera a ten svým druhým gólem v zápase 29 vteřin před koncem vyrovnal.

Na konci prodloužení jel sám na domácí branku Růžička, ale gólman Alistratov zasáhl spolehlivě. A skvělý byl i při samostatných nájezdech, když jej nepřekonal nikdo z hostí. Zato v dresu traktoru skórovali Gusmanov a Skačkov.

Jaroslavl si úspěšně zastřílela u nováčka z Jekatěrinburgu. Skóre načal už ve druhé minutě Sergej Koňkov a po druhé třetině Lokomotiv vedl už o čtyři branky, když u jedné z nich asistoval i Josef Vašíček. Domácí hráči pod vedením kouče Marka Sýkory se zmohli už jen na jediný gól a zůstávají nejhorším týmem ligy.

Nižnij Novgorod prohrával s Čechovem už ve čtvrté minutě o dvě branky. Pak sice zásluhou Krikunova a Jaroslava Bednáře domácí srovnali, ale Sergejev svým druhým gólem dostal hosty znovu do vedení. Pak ovšem dvěma góly otočil skóre útočník Torpeda Michail Varnakov, jenž byl nakonec hrdinou zápasu. Po vyrovnání totiž ještě přihrál na vítěznou branku Nikitěnkovi čtyři minuty před koncem.

Chabarovsk - Toljatti 3:1 (0:0, 2:1, 1:0)
Branky: 28. Širokov, 34. Šulakov, 60. Chasanšin - 26. Sevostjanov.
Novokuzněck - Kazaň 5:2 (1:0, 2:1, 2:1)
Branky: 1. Orlov, 35. Galanov, 36. Dudarev, 53. Marušák, 57. Stasjuk - 32. Baďjukov, 52. Medveděv.
Novosibirsk - Nižněkamsk 2:3 (1:0, 0:1, 1:2)
Branky: 11. Tarasenko, 45. Karcev - 30. Pestuško, 46. Jemelejev, 54. Děmagin.
Jekatěrinburg - Jaroslavl 3:6 (1:3, 1:3, 1:0)
Branky: 17. a 32. Žmakin, 58. Magogin - 2. a 40. Koňkov, 19. a 25. Tkačenko, 13. Čurilov, 24. Višněvskij (Vašíček).
Magnitogorsk - Balašicha 3:2 (1:1, 1:0, 1:1)
Branky: 4. Koivisto, 31. Čistov, 45. Kudrna - 12. Ugarov, 42. F. Novák.
Čeljabinsk - Spartak Moskva 4:3 po sam. nájezdech (0:1, 2:0, 1:2 - 0:0)
Branky: 36. Korovkin, 37. Popov, 51. Plaksin, rozhodující nájezd Skačkov - 42. a 60. Upper, 15. Obšut.
Nižnij Novgorod - Viťjaz Čechov 5:4 (2:3, 1:0, 2:1)
Branky: 37. a 46. Varnakov, 5. Krikunov (Bednář), 12. Bednář, 56. Nikitěnko - 4. a 16. Sergejev, 4. Romanov, 50. Rjazancev.