Klepiš zajistil Omsku výhru na ledě Petrohradu v hokejové KHL

MOSKVA

Jakub Klepiš dnes zajistil Omsku výhru v Kontinentální hokejové lize na ledě Petrohradu. Český útočník proměnil rozhodující nájezd a Avangard zvítězil 3:2. Za domácí Petrohrad zvyšoval na 2:0 čtyřiatřicetiletý Petr Čajánek, který byl za svůj výkon vyhlášen nejlepším hráčem domácího týmu.

Útočník Omsku Jakub Klepiš (vpravo) v zápase proti Voskresensku. Ilustrační foto.

Petrohad vedl v úvodu druhé třetiny už o dvě branky, když Čajánek zužitkoval přihrávku Sušinského. Jenomže o dvě minuty snížil za hosty Bělov a v 51. minutě vyrovnal Šiškanov. V prodloužení branka nepadla a v samostatných nájezdech dal rozhodující branku Klepiš. Brankář Caregorodcev chytil dva nájezdy a stal se nejlepším hráčem Omsku.

Hokejisté Dynama Moskva prohráli na ledě Minsku 1:5, o jediný úspěch hostů se postaral Karel rachůnek po přihrávce Jiřího Hudlera.

Kontinentální liga:
Petrohrad - Omsk 2:3 po sam. náj. (Čajánek 1+0 - rozhodující nájezd Klepiš), Čerepovec - Ufa 1:7, Atlant Mytišči - Barys Astana 0:3, CSKA Moskva - Dinamo Riga 5:3, Dynamo Moskva - Dinamo Minsk 1:5.