Josef Straka se blýskl dvěma góly, Čerepovec ale prohrál na nájezdy

PRAHA/MOSKVA

Asi nejlepší zápas v letošní sezóně Kontinentální hokejové ligy (KHL) má za sebou český útočník ve službách Severstalu Čerepovec Josef Straka. Na ledě Atlantu Mytišči dva góly vstřelil a na další přihrál, ovšem nakonec se mohl se svými spoluhráči radovat jen z bodu. Atlant vyhrál 6:5 po samostatných nájezdech, ve kterých Straka jednou uspěl a dvakrát jej brankář vychytal.

Útočník Josef Straka mezi spoluhráči z Čerepovce

Čerepovec prohrával v Mytišči na začátku druhé třetiny už 1:4 a slovenského brankáře Staňu vystřídal Jachin. Ještě po dvou třetinách si domácí drželi dvoubrankový náskok, ale pak začal úřadovat Josef Straka. Nejprve gólem snížil a pět minut před koncem v přesilovce vyrovnal na 5:5. Při samostatných nájezdech, kdy se do branky hostí vrátil opět Staňa, ale uspěl jen jednou, zatímco Mozjakin našel cestu puku do branky dvakrát a rozhodl o výhře Atlantu.

Nájezdy zvládli také hokejisté Jaroslavle na ledě Dynama Riga. Hosty dostal do vedení už v sedmé minutě Zbyněk Irgl a když se Rize podařilo skóre otočit, vyrovnal v 28. minutě Josef Vašíček. Další gól už v normální hrací době nepadl, v nájezdech rozhodl o vítězství Lokomotivu Alexej Michnov.

Třetí nejlepší tým KHL Metallurg Magnitogorsk v sobotu překvapivě prohrál na domácím ledě s Torpedem Nižnij Novgorod 1:3. Jedinou branku domácího týmu zařídil Tomáš Rolinek po přihrávce Jana Marka, hrdinou zápasu byl ale útočník Torpeda Vadim Šachrajčuk, jenž jeden gól dal a na další přihrál.

Šachrajčuk otevřel v Magnitogorsku skóre v šestnácté minutě, domácí se prosadili až v polovině zápasu díky české souhře Marka s Rolinkem. Další branku už ale hostující gólman Lobanov nepustil, zato Nikitěnko dostal na začátku třetí třetiny Novgorod znovu do vedení a tři minuty před koncem upravil Krikunov na 1:3.

Návrat Filatova: jeden gól a dvě asistence

V Čeljabinsku se skvěle uvedla nová posila CSKA Moskva Nikita Filatov. Šestý hráč draftu 2008, jenž se do Ruska vrátil z amerického Columbusu v NHL, jeden gól vstřelil a na další dva přihrál. Především jeho zásluhou vyhráli hosté 4:1.

Nečekaně vysoko si zastříleli svěřenci českého kouče Marka Sýkory v Jekatěrinburgu. Domácí Avtomobilist rozstřílel nejhorší tým soutěže Viťjaz Čechov 8:3 a výhra jej začíná přibližovat hranici postupu do play-off. Jekatěrinburgu skvěle vyšla první třetina, kterou vyhrál 4:1. Alexandr Guljavcev celkem zaznamenal gól a dvě asistence.

Vítězství se dočkal i další český trenér v KHL Miloš Říha, jehož Spartak Moskva vyhrál v Minsku 5:2. A poděkovat za to může především svým slovenským svěřencům, kteří zařídili čtyři z pěti branek mužstva. Branko Radivojevič dokonce kromě gólu ještě na další dvě branky přihrál.

Magnitogorsk - Nižnij Novgorod 1:3 (0:1, 1:0, 0:2)
Branky: 32. Rolinek (Marek) - 16. Šachrajčuk, 44. Nikitěnko, 57. Krikunov
Čeljabinsk - CSKA Moskva 1:4 (0:0, 1:1, 0:3)
Branky: 23. Skačkov - 30. Kuljaš, 44. Filatov, 60. Monja, 60. Dimitrakos.
Jekatěrinburg - Viťjaz Čechov 8:3 (4:1, 3:1, 1:1)
Branky: 5. Nikoncev, 9. Sitnikov, 12. Guljavcev, 19. Simakov, 26. Magogin, 27. Kazionov, 39. Voronov, 52. Stupin - 24. a 54. Klimenko, 14. Belokoň.
MVD Balašicha - Dynamo Moskva 3:4 (1:1, 1:2, 1:1)
Branky: 12. Těrtyšnyj, 22. Kudašov, 45. Ellison - 20. a 26. Kaljužnyj, 26. Komarov, 48. Saprykin.
Atlant Mytišči - Čerepovec 6:5 po sam. nájezdech (1:1, 4:2, 0:2 - 0:0)
Branky: 7. a rozh. nájezd Mozjakin, 23. Nestěrov, 24. Petrov, 25. Lazarev, 40. D. Semin - 44. a 55. J. Straka, 20. Alexandrov (J. Straka), 27. Poperečnyj, 37. Zagrapan.
Dynamo Riga - Jaroslavl 2:3 po sam. nájezdech (1:1, 1:1, 0:0 - 0:0)
Branky: 11. Hossa, 24. Bukarts - 7. Irgl, 28. Vašíček, rozh. nájezd Michnov.
Dynamo Minsk - Spartak Moskva 2:5 (1:1, 0:2, 1:2)
Branky: 13. Michalev, 55. Saulietis - 20. Cibák, 24. Baranka, 37. Růžička, 41. Radivojvevič, 43. Rybakov.