Josef Straka rozhodl v prodloužení o vítězství Čerepovce

PRAHA/MOSKVA

Český hokejový útočník Josef Straka rozhodl o vítězství svého týmu Severstal Čerepovec v pátečním zápase Kontinentální ligy (KHL) nad Viťjazem Čechov. Straka nejprve v první třetině zvyšil vedení domácího týmu na 2:0 a v prodloužení svým druhým gólem zpečetil výhru Severstalu 5:4.

Josef Straka v dresu Čerepovce

Další Češi v KHL Tomáš Rolinek a Jaroslav Kudrna zase pomohli svému Metallurgu Magnitogorsk k vítězství na ledě Čeljabinsku. Rolinek vstřelil ve druhé třetině po přihrávce Kudrny první branku hostí, po devíti minutách zvýšil Kajgorodov. Domácí dokázali jen v závěru snížit zásluhou Bojčenka.

Spartak Moskva slavil po pondělním vítězství nad Dynamem Moskva výhru i nad dalším městským rivalem z CSKA. Za hosty byl sice opět k neudržení Filatov, jenž přihrál na obě branky CSKA, ale vítěznou branku nakonec zařídil čtyři minuty před koncem Levandovskij a český kouč Říha si připsal v jednom týdnu dva cenné skalpy.

Čeljabinsk - Magnitogorsk 1:2 (0:0, 0:2, 1:0)
Branky: 56. Bojčenko - 26. Rolinek (Kudrna), 35. Kajgorodov.
Čerepovec - Viťjaz Čechov 5:4 v prodl. (3:2, 1:2, 0:0 - 1:0)
Branky: 12. a 62. J. Straka, 20. a 34. Šipačev, 10. Čudinov - 14. Karpov, 14. Sergejev, 26. Kolesnikov, 34. Belousov
Spartak Moskva - CSKA Moskva 3:2 (0:1, 2:0, 1:1)
Branky: 26. Rybakov, 28. Radivojevič, 56. Levandovskij - 13. Kuljaš, 50. Leščev.