Rubriky:

Kontinentální liga

Falter opouští Skalici a bude chytat v KHL za Nižnij Novgorod

29. listopadu 2009 11:58 - NIŽNIJ NOVGOROD

Český brankář Martin Falter odchází ze slovenské Skalice do Kontinentální ligy, kde bude chytat za Nižnij Novgorod. Informoval o tom server hokej.cz. Vedení Torpeda hledalo náhradu, protože rakouský gólman Bernd Brückler si kvůli přetrženým vazům v koleni a poškozenému menisku už v této sezóně nezachytá. Šestadvacetiletý Falter byl v Nižním Novgorodu na testech letos v dubnu, ale smlouvu nezískal a zamířil do Skalice.

 

Jan Koller, ČTK

"Zástupci Torpeda měli o Martina velký zájem. Se Skalicí se dohodli na jeho uvolnění, slovenský klub vyšel Faltrovi vstříc, za což bychom chtěli poděkovat. Ve Skalici vědí, že to je pro Martina velká šance," citoval hokej.cz hráčova zástupce Vladimíra Vůjtka mladšího ze společnosti Eurohockey Services.

Nižnij Novgorod hledal gólmana údajně v české extralize, ale nakonec padla volba na Čecha působícího na Slovensku. "Martin byl v Torpedu před časem na zkoušce. K dohodě tehdy nedošlo, ale v klubu byli s jeho výkony spokojeni. Nižnij Novgorod teď musel situaci s brankáři nějak vyřešit, protože Rakušan Brückler chytat nemůže a liga samozřejmě pokračuje. Bylo třeba postupovat rychle," doplnil Vůjtek.

K dohodě došlo v pátek, Falter odletěl do Ruska v sobotu. "Měl by se připojit co nejdřív, je to pro něj velká příležitost, což brali v úvahu i ve Skalici. Nabídka z Kontinentální ligy nepřichází každý den," dodal Vůjtek. Torpedo má mimo hru i druhého gólmana Jevgenije Lobanova a naposledy ve středu v Čeljabinsku chytala trojka Alexander Pimankin. Falter by se tak mohl odbýt premiéru už v neděli proti Magnitogorsku.

Doplní trio Čechů

Bývalý gólman Vítkovic, který v české extralize odchytal jen 17 utkání, před letním příchodem do kádru slovenského vicemistra Skalice působil téměř pět sezón v Liptovském Mikuláši. Účastník mistrovství světa hráčů do dvaceti let z roku 2003 chytal v Česku první ligu za Opavu, Hvězdu Brno a Havířov.

V Nižním Novgorodu, na jehož lavičku se nedávno vrátil už jednou odvolaný trenér Jevgenij Popichyn, se Falter potká s krajany Jaroslavem Bednářem, Pavlem Brendlem a Angelem Krstevem. Zatímco útočníci Bednář a Brendl patří k tahounům týmu, Krstev se už posledních několik zápasů do sestavy Torpeda nevešel.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Kontinentální liga

Filtr článků - Kontinentální liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..