Chabarovsk udolal Jaroslavl v prodloužení

PRAHA/MOSKVA

Podruhé v řadě hráli hokejisté Amuru Chabarovsk v Kontinentální lize (KHL) prodloužení a podruhé uspěli. V sobotu vyhráli na ledě Novokuzněcka 3:2 a úplně stejným výsledkem ukončili i úterní zápas doma proti Jaroslavli. A pokaždé byl u vítězné branky Alexander Junkov. Zatímco v sobotu přihrával na trefu Kopejkina, tentokrát klíčovou trefu zaznamenal sám.

Jaroslavl se dostala v Chabarovsku do vedení po gólu Višněvského, na který dokázali domácí odpovědět až na konci druhé třetiny zásluhou Kopejkina. Osm minut před koncem navíc otočil skóre Širokov, ovšem už po dvou minutách Sobčenko vyrovnal.

V prodloužení měl sice šanci rozhodnout hostující Josef Vašíček, ale nakonec se z gólu potřetí radoval Amur. V 64. minutě rozhodl přesnou trefou Alexander Junkov.

Chabarovsk - Jaroslavl 3:2 v prodloužení (0:1, 1:0, 1:1 - 1:0)
Branky: 40. Kopejkin, 52. Širokov, 64. A. Junkov - 7. Višněvskij, 54. Sobčenko.
Novokuzněck - Spartak Moskva 2:3 (2:0, 0:3, 0:0)
Branky: 1. Stasjuk, 14. Tatarinov - 22. a 27. Kuzmin, 28. Ljudyčin.
Novosibirsk - Balašicha 1:3 (0:0, 1:1, 0:2)
Branky: 25. Tjurin - 28. a 55. Ugarov, 54. Skopincev.