Bratři Fjodorovové zařídili Magnitogorsku výhru nad Kazaní

PRAHA/MAGNITOGORSK

Hokejisté Metallurgu Magnitogorsk zůstávají nejlepším týmem Kontinetální ligy (KHL). Ve středu porazili na vlastním ledě Kazaň 3:2 v prodloužení a mohou za to poděkovat především bratrům Fjodorovovým. Mladší Fjodor nejprve na první gól přihrál a druhý vstřelil sám, slavnější Sergej pak v prodloužení asistoval u vítězné branky Denise Chlystova.

Fjodor Fjodorov (vpravo) v souboji s Jaroslavem Obšutem ze Spartaku

Skóre zápasu otevřel v osmnácté minutě Nikolaj Pronin, o nějž v poslední době hodně usilovalo CSKA Moskva. Během jedenácti minut druhé třetiny pak viděli fanoušci další tři branky. Nejprve Pesonen vyrovnal, Fjodor Fjodorov ale dostal Magnitku opět do vedení, a v 31. minutě podruhé srovnával další finský útočník v dresu hostí Niko Kapanen.

Ve třetí části se překonávali oba brankáři Košečkin a Vehanen, o vítězi nakonec rozhodlo až prodloužení, když se 16 vteřin před jeho koncem trefil domácí Chlystov. Česká dvojice Magnitogorsku Jan Marek a Tomáš Rolinek se do statistik neprosadila, Jaroslav Kudrna nehrál.

Magnitogorsk - Kazaň 3:2 v prodloužení (1:0, 1:2, 0:0 - 1:0)
Branky: 18. Pronin, 28. F. Fjodorov, 65. Chlystov - 22. Pesonen, 31. N. Kapanen.
Jekatěrinburg - Toljatti 1:2 (1:1, 0:0, 0:1)
Branky: 6. Žmakin - 7. Naurov, 49. Valujskij.
Čeljabinsk - Nižněkamsk 2:3 (1:0, 1:2, 0:1)
Branky: 6. Dagenais, 31. Galkin - 33. Jemelejev, 36. Archipov, 44. Persson.