Rubriky:

Kontinentální liga

Simon, Verot, Sugden... Místo bodů sbírá Čechov bitkaře

13. ledna 2010 07:30 - PRAHA/MOSKVA

Hokejové finesy, nebo bitkařská show pro diváky? Na stadiónu hokejistů Viťjazu Čechov v Kontinentální lize (KHL) je většinou k vidění to druhé. Ruský tým, jenž je momentálně nejhorším týmem KHL, v soutěži upoutává spíše výstřelky svých hráčů, než sportovními výkony. Naposledy se o tom přesvědčil i Jaromír Jágr a jeho spoluhráči z Omsku, když proti nim soupeř rozpoutal několik šarvátek.

 

www.khl.ru

Po jednačtyřiceti zápasech aktuálního ročníku KHL má Viťjaz Čechov na kontě pouze deset výher, z toho dvě po samostatných nájezdech. V čem ovšem klub naprosto vévodí, jsou inkasované branky a především počet trestných minut nasbíraných jeho hráči.

Velkou měrou se o to stará především kanadský útočník Darcy Verot, jenž má na kontě neuvěřitelných 314 minut, suverénně nejvíc ze všech hráčů ligy. Pozadu ovšem nezůstávají ani jeho spoluhráči. Třetím nejtrestanějším je obránce Alexej Litviněnko (122 minut) a přes stovku trestných minut se přehoupl i pátý Rustam Bachriddinov. V prní třicítce hříšníků je pak dalších pět borců z Viťjazu, to je slušný průměr na soutěž o 24 týmech.

Desperáti z Kanady jsou vítáni

O Čechovu se toho vypráví hodně. Třeba to, že klub řídí mafiáni, kteří nesnášejí hvězdné hráče ostatních týmů a víc než o výsledky jim jde o provokování soupeře. Jisté je, že vedení klubu z moskevské oblasti má zálibu v kanadských bitkařích. Loni měli v kádru čtyři, stejný počet dorovnali po posledním víkendu, když k Simonovi, Sugdenovi, a Verotovi angažovali ještě Joshe Grattona.

A aby toho nebylo málo, tak hlavním koučem Viťjazu je rodák z Montrealu Mike Krushelnyski, který během své patnáctileté kariéry v NHL také nešel pro ránu daleko. "Nejproslulejším" Kanaďanem z Čechova je však Chris Simon. Hráč, jenž na konci ledna oslaví už 38. narozeniny, si během šestnácti sezón v NHL vykoledoval řadu disciplinárních trestů. V roce 2007 dokonce dostal rekordní trest zákazu startů na 25 zápasů za to, že sekl hokejkou protihráče do obličeje.

Ideální hráč pro excentrického majitele Viťjazu, který si před rokem hýčkal i dalšího bitkaře Nathana Perrotta. Ten v létě pověsil brusle na hřebík a začal se živit jako profesionální boxer, to asi mluví za vše. Letos jsou vedle Simona postrachem soupeřů ještě jeho krajané Darcy Verot a Brandon Sugden, který má mimochodem doživotní distanc v nižší zámořské soutěži ECHL. Za co? V roce 2000 totiž hodil hokejkou po fanynce v hledišti.

Svůj styl hry nezměníme

Také Verot se zřejmě neštítí ničeho. V sobotu podlým způsobem udeřil Jágra, před šesti lety to při svém velmi krátkém působení v NHL zkoušel i na tehdejší hvězdu Philadelphie Jeremy Roenicka. Když ale došlo na souboj s opravdovými bitkaři, hráči jako Fedoruk, Tie Domi nebo Hordichuk jej nemilosrdně seřezali.

Ani po hromadné bitce proti Omsku, kterou jejich hráči vyprovokovali, se představitelé Viťjazu Čechov nechytli za nos. Na nějaké pokání rovnou zapomeňte. "KHL jen hledá nějakého obětního beránka. Byl to boj mužstva proti mužstvu, ale my byli potrestáni přísněji. Ani kvůli trestům ale svůj styl hry nezměníme," řekl ruské agentuře RIA Novosti generální manažer Alexej Žamnov.

Jirka G. Novák, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Kontinentální liga

Filtr článků - Kontinentální liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..