Jágr si drží vysokou úroveň, rozhodl o výhře Omsku v Novokuzněcku

PRAHA/MOSKVA

Ani v novém týdnu neslevil Jaromír Jágr ze své aktuální skvělé formy. Hokejový útočník Avangardu Omsk sice tentokrát přidal do kanadského bodování "pouze" jediný bod, ale zato ten nejdůležitější. Svým gólem šest minut před koncem zápasu rozhodl o vítězství Avangardu na ledě Metallurgu Novokuzněck. Jágr bodoval už ve čtvrtém utkání Kontinentální ligy (KHL) v řadě.

Jaromír Jágr (vlevo) v souboji s Leošem Čermákem z Novosibirsku

Hokejisté Omsku nezačali v Novokuzněcku nejšťastněji, už po čtyřiceti vteřinách prostřelil brankáře Caregorodceva domácí Vyglazov. Malyšev sice v šestnácté minutě vyrovnal, ale v polovině zápasu šel Metallurg znovu do vedení, když po přihrávce Miloslava Hořavy skóroval Kicyn.

Pak ale začali úřadovat čeští hráči v dresu Omsku. Už za pět minut po asistenci Jakuba Klepiše vyrovnával Kuljaš a v závěru vzal osud zápasu do rukou Jaromír Jágr. Spasitel Omsku z posledních zápasů v KHL využil většího prostoru na ledě při avizovaném vyloučení domácích a vstřelil šest minut před koncem vítězný gól.

Gól a asistence Petra Čajánka

Bodově se blýskl český útočník Petr Čajánek, během gólové přestřelky v Nižněkamsku se na výhře Petrohradu 6:5 podílel gólem a asistencí. Nejprve vstřelil první gól hostí a v 26. minutě přihrál na druhou branku Alexeji Jašinovi. Asistenci si připsal forvard Jaroslavle Zbyněk Irgl, jenže jeho tým prohrál s CSKA Moskva vysoko 1:6.

Velmi cenné výhry se naopak dočkal český trenér Jekatěrinburgu Marek Sýkora. S nováčkem soutěže vyhrál na ledě Dynama Moskva a výhrou nad pátým nejlepším týmem soutěže udržel šance Avtomobilu na play-off. Výhru slavil i Miloš Říha na lavičce Spartaku. Tentokrát mu nepomohli obvykle spolehliví slovenští svěřenci, ale především Igor Musatov, autor hattricku.

Chabarovsk - Astana 5:3 (2:1, 2:1, 1:1)
Branky: 28. a 60. Ignatuškin, 7. Krivonožkin, 14. A. Junkov, 30. Širokov - 8. Nemirovskij, 34. Stümpel, 46. Starčenko.
Novokuzněck - Omsk 2:3 (1:1, 1:1,
Branky: 1. Vyglazov, 31. Kicyn (Hořava) - 16. Malyšev, 36. Kuljaš (Klepiš), 54. Jágr.
Novosibirsk - Ufa 2:4 (1:1, 1:2, 0:1)
Branky: 11. Bojkov, 31. Černov - 5. Konstantin Kolcov, 23. Perežogin, 39. Thoresen, 42. Hannula.
Toljatti - Čerepovec 1:4 (1:1, 0:2, 0:1)
Branky: 1. Makarov - 15. Sojn, 32. Jegoršev, 33. Šipačev, 43. Ketov.
Nižněkamsk - Petrohrad 5:6 (1:1, 1:2, 3:3)
Branky: 5. Polygalov, 32. Ivanov, 42. Bumagin, 48. Drozděckij, 52. Pestuško - 14. Čajánek, 26. Jašin (Čajánek), 37. Gorovikov, 43. Zubov, 48. Sušinskij, 52. Ekman.
Jaroslavl - CSKA Moskva 1:6 (1:3, 0:1, 0:2)
Branky: 11. D. Tjärnqvist (Irgl) - 13. a 54. Andronov, 8. Paršin, 13. Dimitrakos, 32. Sajustov, 46. Leščev.
Kazaň - Atlant Mytišči 6:2 (3:1, 2:0, 1:1)
Branky: 4. a 45. Kazionov, 13. Immonen, 19. Pesonen, 27. Buravčikov, 28. Bodrov - 13. Zubarev, 46. Nestěrov.
Dynamo Moskva - Jekatěrinburg 2:5 (2:2, 0:2, 0:1)
Branky: 3. Vyšedkevič, 8. Weinhandl (Hudler, Rachůnek) - 12. Žmakin, 15. Strelcov, 28. Subbotin, 33. Guljavcev, 60. Bušujev.
MVD Balašicha - Viťjaz Čechov 2:3 v prodl. (1:1, 1:0, 0:1 - 0:1)
Branky: 16. Ellison, 31. J. Fjodorov - 19. Gratton, 47. Romanov, 63. Simon.
Spartak Moskva - Nižnij Novgorod 4:3 v prodl. (2:1, 1:1, 0:1 - 1:0)
Branky: 16., 19. a 61. Musatov, 37. Škotov - 5. Varnakov, 22. Brendl, 60. Troščinskij.
Dynamo Minsk - Čeljabinsk 1:2 (0:0, 0:2, 1:0)
Branky: 46. Kočetkov - 27. Skačkov, 40. Zavaruchin.
Dynamo Riga - Magnitogorsk 3:2 (2:1, 1:1, 0:0)
Branky: 2. Galvinš, 6. Sprukts, 32. Cipulis - 10. a 40. Čistov.