Omsk vyhrál v Novosibirsku, Jágr znovu skóroval

PRAHA/MOSKVA

Český hokejový útočník Jaromír Jágr pokračuje v Kontinentální lize (KHL) ve sbírání dalších bodů do své sbírky v kanadském bodování. Ve středu se na vítězství Avangardu Omsk 3:2 na ledě Novosibirska podílel jedním gólem. Jágr bodoval popáté v řadě, celkem v posledních zápasech nashromáždil pět branek a stejný počet přihrávek.

Jaromír Jágr (vlevo) v souboji s Leošem Čermákem z Novosibirsku

Skóre zápasu v Novosibirsku otevřel Jaromír Jágr už po dvanácti minutách, když zužitkoval přihrávku Svitova. Dalších čtyřech branek se místní diváci dočkali během pouhých sedmi minut druhé třetiny. Leoš Čermák v dresu domácích nejprve vyrovnal a jeho spoluhráč Milovzorov dostal Sibir do vedení.

Ovšem už po 34 vteřinách Averin vyrovnával a stejný hráč za další čtyři minuty svým druhým gólem v zápase znovu otočil skóre ve prospěch Omsku. Avangard vyhrál šesté utkání v řadě a vyhoupl se už na třetí příčku Východní konference KHL.

Novokuzněck - Ufa 1:6 (0:3, 1:2, 0:1)
Branky: 24. Bumagin (Hořava) - 15. a 22. Thoresen, 39. a 44. A. Radulov, 5. Antipov, 14. Blaťák.
Novosibirsk - Omsk 2:3 (0:1, 2:2, 0:0)
Branky: 22. Čermák, 23. Milovzorov - 23. a 27. Averin, 12. Jágr,
Dynamo Moskva - Dynamo Minsk 5:4 po sam. náj. (1:1, 2:2, 1:2 - 0:0)
Branky: 9. Šitikov, 27. Rachůnek (Hudler), 33. Denisov, 51. Kaljužnyj (Rachůnek) - 6. Michajlov, 25. Westcott, 37. Antoněnko, 54. Kulakov.
Atlant Mytišči - Nižnij Novogrod 3:2 v prodl. (1:2, 1:0, 0:0 - 1:0)
Branky: 11. Posnov, 28. Semenov, 61. Mozjakin - 13. Krikunov, 13. Brendl (Bednář).
Dynamo Riga - Spartak Moskva 3:2 (1:1, 0:1, 2:0)
Branky:11. Petrovický, 54. Hossa, 55. Sorokins - 15.Lapenkov - 40. Kňazev.