Hokejisté Mytišči porazili Minsk, Bulis vstřelil dva góly

Jirka G. NovákSport.cz

Český hokejový útočník Jan Bulis vstřelil v úterním zápase Kontinentální ligy (KHL) dvě branky a výrazně tak pomohl svému klubu Atlant Mytišči k vítězství nad Dynamem Minsk 3:2. Podruhé za sebou prohráli hokejisté Avangardu Omsk s Jaromírem Jágrem a Jakubem Klepišem. Tentokrát nestačili na Spartak Moskva, tým vedený českým koučem Milošem Říhou vyhrál 2:1.

Jan Bulis (vlevo) v souboji s Trachanovem z Balašichy

Říhovi svěřenci udeřili v Omsku ve druhé třetině dvakrát v rozmezí necelé minuty. Nejrpve překonal domácího brankáře Caregorodceva v přesilovce Ljudyčin a to přesně vteřinu před návratem vyloučeného Jágra, za dalších 38 vteřin skóroval ještě Martin Cibák. Osm minut před koncem sice Vlasenkov projel za branku Spartaku, zbavil se obránce, a přihrál na gól Averinovi, ale to bylo ze strany Omsku vše.

Josef Vašíček přihrál v úterý na obě branky Jaroslavle na ledě Astany, jenže jeho tým prohrál 2:3 v prodloužení. K vítězství Magnitogorsku nad Chabarovskem 4:1 naproti tomu pomohla česká dvojice Jan Marek, Tomáš Rolinek. Marek ve třetí třetině po přihrávce svého parťáka z útoku zvyšoval dvoubrankový náskok domácího týmu.

Zápas dvou předních mužstev Západní konference mezi Petrohradem a Dynamem Moskva se hrál dlouho bez branek, ačkoliv šancí bylo na obou stranách dost a dost. Ve druhé třetině jeli například dva hráči Dynama sami na branku, ale Šitikov trefil tyčku. Až v 35. minutě otevřel skóre domácí Nils Ekman.

Dynamo bylo blízko vyrovnání sedm minut před koncem, kdy dostal puk do branky po dorážce Denisov. Jenže rozhodčí nakonec jeho trefu neuznali pro předchozí faul hostí. Tři minuty před koncem měl na holi gól domácí Petr Čajánek, ale brankář Jeremejev proti jeho teči zasáhl včas. Další branka už nepadla, americký brankář Petrohradu Robert Esche vychytal už šesté čisté konto v sezóně.

Dynamo Riga prohrávalo v Čerepovci už o tři branky, ale nakonec si domů veze dva body za výhru po samostatných nájezdech. Poděkovat za to může především slovenskému útočníkovi Marcelu Hossovi. Ten nejprve dvěma góly nepříznivé skóre snížil a minutu před koncem přihrál na vyrovnávací branku Igguldenovi. V samostatných nájezdech pak o výhře Rigy rozhodl Darzinš.

Omsk - Spartak Moskva 1:2 (0:0, 0:2, 1:0)
Branky: 52. Averin - 34. Ljudyčin, 35. Cibák.
Astana - Jaroslavl 3:2 v prodloužení (2:2, 0:0, 0:0 - 1:0)
Branky: 8. Solarev, 12. Starčenko, 65. Nemirovskij - 10. Galimov (Vašíček), 16. Čurilov (Vašíček).
Magnitogorsk - Chabarovsk 4:1 (0:0, 0:0, 4:1)
Branky: 45. Birjukov, 49. Marek (Rolinek), 50. Bulin, 55. Koivisto - 58. Kopejkin.
Ufa - Balašicha 4:3 v prodl. (0:1, 2:1, 1:1 - 1:0)
Branky: 33. a 62. Grigorenko, 32. Perežogin, 46. Proškin - 11. a 24. Ugarov, 56. Cvetkov.
Čeljabinsk - Novosibirsk 4:1 (2:0, 2:0, 0:1)
Branky: 11. Glinkin, 12. Sazonov, 34. Bojčenko, 35. Skačkov - 56. Mirnov.
Jekatěrinburg - Novokuzněck 0:4 (0:1, 0:2, 0:1)
Branky: 4. Orlov, 23. Poliščuk, 37. Višňjakov, 59. Topol.
Petrohrad - Dynamo Moskva 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)
Branka: 35. Ekman.
Čerepovec - Dynamo Riga 3:4 po sam. nájezdech (3:0, 0:1, 0:2 - 0:0)
Branky: 8. Jegoršev, 10. Tichonov, 20. Nagy (J. Straka) - 37. a 50. Hossa, 59. Iggulden, rozhodující nájezd Darzinš.
Atlant Mytišči - Dynamo Minsk 3:2 (1:0, 1:2, 1:0)
Branky: 1. a 39. Bulis, 45. Žerděv - 21. Andersson, 31. Borovkov.