Filip Novák přispěl k obratu Balašichy proti Rize v KHL

PRAHA/MOSKVA

Český obránce Filip Novák asistoval u jedné z branek hokejistů týmu HK MVD Balašicha, který porazil v prvním utkání čtvrtfinále play-off Kontinentální ligy (KHL) Dynamo Riga 4:1. Ve druhém zápase porazila Jaroslavl s Josefem Vašíčkem a Zbyňkem Irglem v sestavě Spartak Moskva 5:1.

Kanadský brankář Balašichy Michael Garnett

Balašicha prohrávala s lotyšskou Rigou po dvou třetinách 0:1, ale pak její hráči překonali českého gólmana Martina Pruska čtyřikrát během čtyř minut. Na čtvrtý gól slovenského obránce Martina Štrbáka přihrával Filip Novák.

Jaroslavl měla proti Spartaku Moskva dva hrdiny - Alexandr Galimov a Konstantin Ruděnko vstřelili shodně dvě branky a pomohli k vítězství 5:1. Mužstvo Miloše Říhy prohrávalo už po osmi minutách o dvě branky a nedokázalo pak ztrátu dohnat.

Jaroslavl - Spartak Moskva 5:1 (2:0, 2:0, 1:1)
Branky: 2. a 8. Ruděnko, 22. Michnov, 37. a 42. Galimov - 47. Buturlin.
Stav série: 1:0.
MVD Balašicha - Dynamo Riga 4:1 (0:1, 0:0, 4:0)
Branky: 43. Babenko, 45. Volkov, 47. Mosalev, 47. Štrbák (F. Novák) - 17. Cipulis.