Jaroslavl je díky Vašíčkovi blízko semifinále KHL

Hokejisté Jaroslavle ve čtvrtek i díky trefě Josefa Vašíčka porazili v pátém čtvrtfinálovém duelu Západní konference KHL Spartak Moskva 2:1 a ujali se vedení 3:2 na zápasy. V sobotu tak v případě další výhry mohou slavit postup do semifinále.

Útočník Jaroslavle Josef Vašíček

Účastník únorových olympijských her Vašíček dnes na rozdíl od úterního duelu, který rozhodl v prodloužení, vstřelil první gól zápasu. Urostlý centr otevřel skóre v 18. minutě a skóroval v play-off již počtvrté.

Prvním semifinalistou se stala Balašicha, která ukončila sérii s Dinamem Riga 4:1 na zápasy. Balašicha vyhrála 3:2 v prodloužení díky brance Ugarova z 84. minuty. Slovenský trenér lotyšského celku Július Šupler od třetího duelu série postrádal českého gólmana Martina Pruska, jemuž kvůli celkové fyzické indispozici zakázali další start lékaři.

Čtvrtfinále play-off Kontinentální hokejové ligy
Západní konference - 5. zápasy
Jaroslavl - Spartak Moskva 2:1 (za domácí Vašíček 1+0), stav série 3:2, Balašicha - Dinamo Riga 3:2 v prodl., konečný stav série 4:1.