Rubriky:

Kontinentální liga

Jágr chce hrát na květnovém mistrovství světa a zůstat v Omsku

26. března 2010 14:01 - OMSK

Hokejový útočník Jaromír Jágr řekl v rozhovoru pro dnešní vydání listu Sovětskij Sport, že chce hrát na květnovém mistrovství světa v Německu. Osmatřicetiletý kladenský odchovanec by se také nebránil prodloužení svého angažmá v Omsku, kde mu 30. dubna vyprší dvouletá smlouva.

 

www.khl.ru

Sezóna Kontinentální ligy pro Jágra skončila 14. března po rychlém vyřazení v osmifinále play off od Nižněkamsku. Hvězdný český útočník se poté krátce podíval domů do Kladna a v současnosti je znovu v Omsku, kde trénuje, aby naplnil podmínky smlouvy.

Podle všeho se také připravuje na světový šampionát, na němž chce hrát i kvůli tomu, aby neměl půlroční pauzu od hokeje až do začátku další sezóny.

 "Nehrát šest měsíců si nemohu dovolit"

"Dohodl jsem se s reprezentačním trenérem Vladimírem Růžičkou, že mu zavolám za dva nebo tři týdny. Na mistrovství světa chci hrát. Být šest měsíců mimo je v mém věku hodně. To si nemůžu dovolit," řekl Jágr, jenž doufá, že mu v přípravě na MS tvrdý trénink v Avangardu pomůže.

"Musím dřít každý den, abych se udržel ve formě. Šampionát je pro mě velká motivace. Bohužel v úterý jsem si zranil nohu při basketbalu, ale doufám, že to příští týden bude v pořádku," dodal Jágr, který s českým týmem prožil v únoru zklamání v podobě vyřazení ve čtvrtfinále olympijského turnaje.

Vedle aktuálních problémů s nohou cítí český útočník stále pozůstatky nárazu od Rusa Alexandra Ovečkina v druhém utkání ve Vancouveru. "Krk pořád bolí. Nebyl čas si pořádně odpočinout, protože už za tři dny po olympiádě hrál Avangard zápas," poznamenal olympijský vítěz z Nagana 1998 a mistr světa z Vídně 2005.

Na šampionátu v Německu už Jágr možná bude vědět, kde bude působit v příštím ročníku. On sám by prý dal přednost setrvání v Omsku, kde hraje od roku 2008, prý to však nezáleží jen na něm. "Rád bych hrál i nadále za Avangard, mám to tam rád. Chtěl jsem pro naše fanoušky něco vyhrát, ale nepodařilo se," připomněl Jágr fakt, že Omsk loni vypadl v play off ve čtvrtfinále a letos ještě o kolo dřív.

"Rád bych zůstal v Rusku. Ale v příští sezóně chci také něco velkého dokázat. Moje kariéra bude brzy u konce a nechci ji zakončit takhle. Ale ještě jsem se opravdu o budoucnosti nerozhodl," řekl nejproduktivnější Evropan v historii NHL.

Šel by s platem hodně dolů

Pokud by Jágr i v další sezoně nastupoval za Omsk, nejspíš by se musel srovnat s výraznějším snížením platu, jenž je odhadován na sedm miliónů dolarů čistého. Podle Sovětského Sportu by avizované seškrtání rozpočtu Avangardu mohlo českou hvězdu připravit až o polovinu současného platu.

"Finanční záležitosti neřeším, to je práce mého agenta. Ale pochopím, když se sníží rozpočet. Avangard nehraje tak, jak by měl. Kdo bude platit hráče, když nebudou mít výsledky?" uvedl Jágr, jenž vzal nepřesvědčivé výsledky Omsku na sebe. "Je to moje vina. Kdybych hrál dobře, hráli by dobře i ostatní," dodal český křídelní útočník.

Jágr stále nevylučuje ani návrat do NHL, kde v dresech Pittsburghu, Washingtonu a New Yorku Rangers působil osmnáct let. "A proč ne? Na olympiádě se mi na malém ledě hrálo dobře. Vždycky jsem měl tamní hokej rád, alespoň se při něm nemusí tolik bruslit," dodal dvojnásobný vítěz Stanley Cupu, jehož bilance v prestižní zámořské soutěži se zatím zastavila na 1599 bodech z 1273 utkání.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Kontinentální liga

Filtr článků - Kontinentální liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..