Balašicha vyhrála v Jaroslavli a dostala se do vedení v sérii

PRAHA/MOSKVA

Hokejisté HK MVD Balašicha vyšli vítězně z přestřelky na ledě Lokomotivu Jaroslavl a vyhráli třetí utkání semifinále 6:4. Zároveň se tak dostali do vedení v sérii 2:1 na zápasy. Z vítězství se radoval i český obránce Filip Novák, dvěma góly se blýskl jeho spoluhráč Jevgenij Fjodorov.

Kanadský brankář Balašichy Michael Garnett

Hosté začali v Jaroslavli výborně, už po sedmi minutách vedli o dvě branky. Brzy sice snížil Guskov, jenže Volkov dostal ve druhé třetině Balašichu znovu do dvoubrankového vedení. Stejně tak odpověděl na trefu domácího Čurilova Babenko.

To samé se opakovalo po gólu Anikejenka v 32. minutě - Ellison 31 vteřin před druhou sirénou upravil na 5:3 pro hosty. Jaroslavl měla dobrou šanci něco s výsledkem udělat na začátku třetí třetiny, když hráli i zásluhou vyloučení Filipa Nováka přesilovku pět na tři. Jenže v oslabení podruhé skóroval Fjodorov a bylo po zápase.

Lokomotiv Jaroslavl - HK MVD Balašicha 4:6 (1:2, 2:3, 1:1)
Branky: 13. Guskov, 25. Čurilov, 32. Anikejenko, 53. Galimov - 6. a 49. J. Fjodorov, 7. Ugarov, 23. K. Volkov, 27. Babenko, 40. Ellison.
Stav série: 1:2.