Hokejisté Balašichy mají na dosah triumf v KHL

BALAŠICHA

Hokejisté Balašichy s českým obráncem Filipem Novákem mají na dosah triumf v druhém ročníku KHL. Tým z města poblíž Moskvy porazil v pátém finálovém utkání 3:2 obhájce z Kazaně a stejným poměrem vede i celou sérii.

Hokejisté Balašichy Alexej Cvetkov (uprostřed) a Alexandr Bojkov se radují z gólu ve finále

Balašicha v pátek paradoxně dosáhla na první vítězství domácího týmu ve finále. Svěřenci lotyšského kouče Olegse Znarokse první dva duely série na domácím ledě prohráli, dokázali však zareagovat dvěma výhrami v Kazani a nyní si připsali třetí úspěch za sebou.

Podílel se na něm i obránce se zkušenostmi z NHL Novák, který necelých pět minut před koncem první třetiny ranou od modré v přesilovce vyrovnal na 1:1. Vítězný gól vstřelil ve 47. minutě Děrljuk.

Balašicha může Gagarinův pohár získat v neděli v Kazani, případný sedmý duel by se hrál za další dva dny.