Rubriky:

Kontinentální liga

KHL hrozí Kyjevu vyřazením, Jandačův klub neplní sliby o přestavbě haly

14. června 2010 15:14 - KYJEV

Pro ukrajinský tým Budivelnik Kyjev by mohla premiérová účast v Kontinentální hokejové lize (KHL) skončit ještě dříve, než by vůbec začala. Viceprezident ligy Vladimir Šalajev totiž po své inspekční cestě do Kyjeva připustil, že by klub mohl být pro nadcházející sezónu 2010/11 ze soutěže vyloučen. ůvodem je, že stále ještě nezačala nutná rekonstrukce haly, v níž chce Budivelnik KHL hrát.

 

Petr Horník, Právo

"Po předchozí kontrole jsme dostali garance, že se již brzy začne s přestavbou haly v Paláci sportu. Zatím se tak ale nestalo, takže je pochopitelné naše rozhořčení. Všichni musejí pochopit, že KHL tu není jen tak," citoval Šalajeva klubový web.

Šalajev sice pohrozil, že existuje možnost vyloučení klubu ze soutěže, pokud rekonstrukce v nejbližších dnech opravdu nezačne, ale nastínil i jiné možnosti řešení. "Vedení Budivelniku i Ukrajinské hokejové federace nás přesvědčilo, že příprava stadionu začne. Potřebujeme ale co nejdřív vědět, jak na tom Kyjevané v tomto ohledu doopravdy jsou," uvedl Šalajev.

"V případě delší rekonstrukce můžeme povolit Budivelniku odehrát několik domácích utkání na malém stadionu Terminal v nedalekém městě Brovary," řekl Šalajev.

Zároveň však vyloučil, že by tam vedení soutěže nechalo klub odehrát celou sezonu. "Maximálně dva nebo tři měsíce," upřesnil. "Potom existuje ještě jedna alternativa, že by Kyjev začal sezonu sérií zápasů na hříštích soupeřů," doplnil Šalajev.

V týmu nováčka KHL má v příštím ročníku působit hned pět zástupců českého hokeje: Josef Jandač na pozici trenéra, útočníci Leoš Čermák s Petrem Vampolou a obránci Petr Gřegořek s Tomášem Kudělkou.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Kontinentální liga

Filtr článků - Kontinentální liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..