Jágr opět dotáhl Omsk k výhře. Proti Astaně rozhodl v nájezdech

V pondělí výhra 3:2 nad Chabarovskem, Jágrův hattrick a Avangard Omsk slavil. Druhý den těsné vítězství až po nájezdech 4:3. Barys Astana prohrála na Memoriálu Viktora Blinova a rozhodující trefu si připsal opět hráč s číslem 68 a ukázal, že před začátkem KHL nabírá formu.

Jaromír Jágr v dresu Omsku

V prvním útoku opět nastoupil Jaromít Jágr, Roman Červenka a Alexej Kalužnyj. Omsk si vypracoval vedení až 3:1. Na třetím gólu se při početní výhodě čtyři na tři podílel asistencí i kladenský odchovanec.

Ale v posledních osmi minutách základní hrací doby hosté skóre dotáhli. Vyrovnání v 55. minutě zařídil Lukáš Kašpar.

V prodloužení žádný gól nepadl, na řadu přišly samostatné nájezdy. Svůj proměnil Jágr i Červenka, který přišlel do klubu před touto sezónou ze Slavie. Vítězný gól patřil zkušenějšímu hráči. Podruhé za sebou určil šťastné a nešťastné Jágr. Ten je po dvou utkáních nejproduktivnějším hráčem turnaje. Vstřelil čtyři góly a na jeden přihrál.

"Zejména pro naše fanoušky to byl vzrušující zápas. Začátek nebyl dobrý, ale když vyhrajete, tak je vše v pořádku," řekl pro klubový web český obránce Omsku Martin Škoula.