Jágr nula bodů a Omsk prohrál. Rozhodl ex-plzeňský Bomersback

Prohráli. Hokejisté Avangardu Omsk padli s Metallurgem Novokuzněck 0:4. Připsali si první porážku na Memoriálu Viktora Blinova. První dvě utkání tým ze Sibiře vyhrál, když pokaždé byl u nejdůležitejších momentů Jaromír Jágr, ten si ve čtvrtek připsal do statistik jen dva dvouminutové tresty.

Ilustrační foto.

Utkání rozhodl Mark Bomersback, který ještě loni hrál v Plzni po boku Martina Straky. Kanadský útočník vstřelil první a nakonec i rozdílový gól v osmnácté minutě.

Hosté posbírali téměř dvojnásobný počet trestných minut, ale domácí tuto výhodu nedokázali využít. Zápas si prohráli v posledních vteřinách jednotlivých třetin.

Druhý gól Omsk inkasoval devatenáct sekund před koncem druhé třetiny, třetí čtyři sekundy před koncem druhé dvacetiminutovky. Poslední dvanáct vteřin před závěrečným hvizdem.

Jágr opět nastoupil v prvním útoku s Červenkou, tentokrát se ale ani jeden nedokázal prosadit a kladenský odchovanec nepotvrdil pozici nejproduktivnějšího hráče turnaje.