Hašek dostal pět gólů v Kazachstánu, Marek selhal při nájezdech CSKA

PRAHA/MOSKVA

Pět branek inkasoval ve středečním utkání Kontinentální hokejové ligy (KHL) český brankář Spartaku Moskva Dominik Hašek. Veterán, jenž do KHL přicházel před totuto sezónou jako největší hvězda soutěže, tak má z posledních dvou utkání průměr přes čtyři inkasované góly za zápas. Zatímco v pondělí dostal čtyři branky od nováčka z Chanty-Mansijsku, tentokrát pětkrát inkasoval v kazašské Astaně.

Brankář Spartaku Moskva Dominik Hašek

Výjezdy na daleký Východ nebudou asi patřit k Haškovým oblíbeným cílům. V pondělí jeho Spartak zamířil do Chanty-Mansijsku vzdáleném od Moskvy přes 1500 kilometrů a prohrál tam 1:4. Poté se přesunul dalších 800 kilomterů na jih do Kazachstánu, kde si na něm místní Astana "smlsla" 5:0.

Hašek nejprve inkasoval v oslabení, při druhém gólu pak udělal velkou chybu, když vyjel k řítícímu se Starčenkovi, kterého ale nezastavil a domácí útočník připravil gól pro Chuďjakova. Roman Starčenko se postaral i o pátý gól, kdy si vychutnal Haška po úniku při vlastním oslabení Astany.

První porážku v nové sezóně KHL utrpěli hokejisté Avangardu Omsk, když na domácím ledě nestačili na Petrohrad. Omsk prohrával s Petrohradem od šesté minuty po gólu Brylina. Od deváté minuty hráli domácí přesilovou hru po vyloučení Guseva a za brankou míchal pukem Kaljužnyj. Nakonec poslal kotouč před branku Červenkovi, který byl zrovna k brankáři otočený zády, přesto dokázal "zadovkou" skórovat.

Už po třech minutách ale dostal hosty do vedení opět Sušinskij a na vyrovnávací branku Kurjanova ve druhé třetině rychle odpověděl Afinogenov. Další gól už hráči Omsku brankáři Nabokovovi, jenž dostal přednost před Jakubem Štěpánkem, vstřelit nedokázali.

Moskevské CSKA mělo dobře rozehraný zápas v Novokuzněcku, když už v polovině zápasu vedlo 2:0. U první branky Jan Marek asistoval Paršinovi, druhý vstřelil sám. Domácí ale dokázali vyrovnat a nakonec musely rozhodnout samostatné nájezdy. Dvakrát jel také Marek, ale hrdina nájezdů z posledního mistrovství světa tentokrát ani jednou neuspěl.

Omsk - Petrohrad 2:4 (1:2, 1:1, 0:1)
Branky: 10. Červenka, 25. Kurjanov - 6. Brylin, 13. Sušinskij, 31. Afinogenov, 41. Grebeškov.
Novokuzněck - CSKA Moskva 3:2 po sam. nájezdech (0:1, 1:1, 1:0 - 0:0)
Branky: 42. a rozhodující nájezd Chasanšin, 38. Dudarev - 20. Paršin (Marek), 33. Marek.
Astana - Spartak Moskva 5:0 (1:0, 2:0, 2:0)
Branky: 10. Fadějev, 22. Chuďjakov, 24. Bochenski, 49. Novopašin (Kašpar, Novotný), 55. Starčenko.
Novosibirsk - Dynamo Minsk 2:4 (0:1, 0:3, 2:0)
Branky: 46. Černikov, 49. Kutuzov - 17. Platt, 32. Michaljov, 32. Stümpel, 36. Petrasek.
Chabarovsk - Dynamo Riga 3:4 po sam. nájezdech (2:2, 0:0, 1:1 - 0:0)
Branky: 16. Ignatuškin, 20. Osipov, 44. Kokšarov - 13. Džerinš, 15. Hartigan, 44. Bukarts, rozh. nájezd Niživijs.
Chanty-Mansijsk - Čerepovec 0:2 (0:1, 0:1, 0:0)
Branky: 16. Šefer, 35. J. Straka.
Čeljabinsk - Magnitogorsk 3:4 (1:1, 0:1, 2:2)
Branky: 18. Popov (Vampola), 49. Pestunov, 58. Viinanen (Vampola) - 9., 46., a 46. Aaltonen, 31. Platonov.
Nižnij Novgorod - Jaroslavl 2:3 (1:1, 1:1, 0:1)
Branky: 5. a 33. Varnakov (na druhou Čermák) - 12. Anikejenko, 26. Čurilov, 49. Vašíček (Rachůnek).