Vašíček zařídil výhru Jaroslavle, Červenka rozhodl pro Omsk nájezdy

PRAHA/MOSKVA

Český útočník Jaroslavle Josef Vašíček byl hlavní hvězdou svého týmu v nedělním utkání Kontinentální ligy (KHL) proti Atlantu Mytišči. Při výhře 6:5 v prodloužení sám dva góly vstřelil a na další přihrál. Bodově se prosadil i jeho spoluhráč Karel Rachůnek, za hosty skórovali Jan Bulis a Zbyněk Irgl. Roman Červenka zase rozhodl v nájezdech o vítězství Omsku nad Ufou.

Útočník Jaroslavle Josef Vašíček

Do Omsku přijeli s Ufou dva hráči, kteří ještě v loňské sezóně oblékali dres Avangardu - Alexandr Svitov a Jakub Klepiš. Jako první se ale do statistik zapsal bývalý hráč Ufy nyní hrající v Omsku Alexandr Pěrežogin, který otevřel skóre už po 49 vteřinách hry.

Hosté odpověděli ve druhé třetině. Nilsson nejprve v přesilovce v 27. minutě vyrovnal a za další čtyři minuty dostal Ufu do vedení Konstantin Kolcov. Už po 21 vteřinách třetí části ale Kaljužnyj po spolupráci s Červenkou a Jágrem srovnal skóre a po minutě skóroval v přesilové hře i další domácí hráč Muchačev. Hosté odpověděli také v početní výhodě, když vyloučení Škouly potrestal po přihrávce Miroslava Blaťáka Kutějkin.

Šest minut před koncem zápasu dostal Omsk znovu do vedení Kurjanov, jenže Ufa uspěla v závěrečné powerplay, kdy domácího gólmana překonal v čase 59:03 Viktor Kozlov. V prodloužení branka nepadla a tak rozhodly nájezdy. Jako první se rozjel Jágr, ale netrefil branku. Na druhé straně neuspěl Kozlov, zatímco Červenka svůj nájezd proměnil. Domácí brankář Rämö poté vychytal Thoresena a nakonec i Jakuba Klepiše.

Omsk - Ufa 5:4 po sam. nájezdech (1:0, 0:2, 3:2 - 0:0)
Branky: 1. Pěrežogin, 41 Kaljužnyj (Červenka, Jágr), 42. Muchačev, 54. Kurjanov, rozh. nájezd Červenka - 27. Nilsson, 31. Kolcov, 51. Kutějkin (Blaťák), 60. Kozlov
Astana - Novokuzněck 4:1 (1:0, 2:1, 1:0)
Branky: 10. a 21. Bochenski (na obě Novotný, na první Kašpar), 32. Bumagin, 51. Romanov - 40. Dudarev.
Jaroslavl - Atlant Mytišči 6:5 v prodl. (2:1, 2:2, 1:2 -
Branky: 31. a 33. Vašíček (na druhou Rachůnek), 5. Lehterä, 7. Galimov, 44. Kirjuchin, 63. Guskov (Vašíček) - 10. a 38. Mozjakin (na první Bulis), 23. Bulis, 42. Irgl, 59. Gorochov.
Petrohrad - N. Novgorod 2:3 v prodl. (0:1, 1:0, 1:1 - 0:1)
Branky: 39. Panov, 57. Martensson - 17. Varnakov, 44. Potapov, 62. Šastin.
Dynamo Moskva - Chanty-Mansijsk 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)
Branky: 14. Gorbunov, 38. Ugarov, 56. Šafigulin - 29. Buljanskij.
Nižněkamsk - Jekatěrinburk 5:4 (1:2, 3:2, 1:0)
Branky: 10. Bortnikov, 22. Polygalov, 24. Koňkov, 40. Ivanov, 50. Krysanov - 18. a 35. Dubrovin, 18. Guljavcev, 23. Bušujev.
Dynamo Riga - Kazaň 4:5 po sam. nájezdech (0:2, 4:0, 0:2 - 0:0)
Branky: 25. a 38. Karšums, 24. Hartigan, 26. Redlihs - 44. a rozh. nájezd Morozov, 3. Lemťjugov, 3. Bodrov,  47. Obuchov.