Červenka bodoval v KHL počtvrté v řadě, Omsk ale prohrál

PRAHA/MOSKVA

Hokejisté Avangardu Omsk nenavázali v Kontinentální lize (KHL) na dvě předchozí domácí výhry a ve čtvrtek prohráli s jedním z aspirantů na titul, týmem Salavat Julajev Ufa 3:4. Porážku neodvrátili ani čeští hokejisté Jaromír Jágr, Roman Červenka, a Martin Škoula, kteří se zapsali do statistik. Červenka dokonce bodoval ve čtvrtém zápase po sobě, tentokrát měl jednu přihrávku.

Roman Červenka v dresu Omsku

Omsk měl zápas dobře rozehraný, přesně v polovině utkání dostal domácí do vedení na 3:2 Jaromír Jágr gólem v přesilovce. Jenže to by na druhé straně asi nesměl být Igor Grigorenko. Ruský útočník Ufy po pěti minutách svým druhým gólem v zápase vyrovnal a ve třetí třetině dokonal hattrick, přičemž jeho čtvrtý gól Ufy byl nakonec vítězný.

Omsk - Ufa 3:4
Branky: 13. Sentjurin, 19. Sjomin (Červenka, Jágr), 31. Jágr (Škoula) - 14., 36., a 47. Grigorenko, 16. Kutějkin.
Chanty-Mansijsk - Magnitogorsk 2:3 po sam. nájezdech
Branky: 21. Skorochodov, 23. Metljuk - 16. a 31. Aaltonen, rozh. nájezd Kontiola.