Rolinek dvakrát skóroval za Magnitogorsk, Říha s Atlantem vyhrál

PRAHA/MOSKVA

Český hokejový útočník Tomáš Rolinek vstřelil v dnešním zápase Kontinentální hokejové ligy (KHL) dvě branky a výrazně tak přispěl k vítězství svého Magnitogorsku na ledě Jaroslavle. Druhým hrdinou hostů byl Stanislav Čistov, jenž dal jeden gól ve hře a v závěru rozhodl samostatné nájezdy. Vítězství se v brance Spartaku nedočkal Dominik Hašek, od Dynama Rigy dostal tři góly.

Tomáš Rolinek v akci

První zápas na lavičce Spartaku absolvoval nový trenér Igor Pavlov a jeho svěřenci začali zápas dobře, když už ve čtvrté minutě Gubin úspěšně tečoval střelu Baranky. Po první třetině vedli domácí 2:1, jenže o utkání nakonec rozhodlo posledních pět minut druhé třetiny. Nejprve Haška v přesilovce překonal Rekis a na konečných 3:2 poté upravil Karšums.

Satisfakci tak mohl cítit bývalý kouč Spartaku Miloš Říha, jenž dnes zase poprvé vedl Atlant Mytišči a slavil výhru 2:1 nad Čeljabinskem.

Jaroslavl - Magnitogorsk 4:5 po sam. nájezdech
Branky: 19. Ruděnko, 37. Lehterä, 54. Vašíček (Rachůnek), 58. Anikejenko - 21. a 35. Rolinek, 54. a rozh. nájezd Čistov, 9. Aaltonen.
Spartak Moskva - Dynamo Riga 2:3
Branky: 4. Gubin, 17. Baranka - 14. Meija, 35. Rekis, 38. Karšums.
Nižnyj Novgorod - Ufa 3:0
Branky: 7. J. Koroljov, 12. Valujskij, 60. Kuzmin.
Čerepovec - CSKA Moskva 4:3
Branky: 6. Žmakin, 14. Mons, 48. Bardin, 56. Cibák - 29. Vj. Kozlov, 33. Rylov, 40. Baďjukov.
Atlant Mytišči - Čeljabinsk 2:1 v prodl.
Branky: 51. Něprjajev, 62. Nestěrov - 3. Viinanen.
Petrohrad - Dynamo Minsk 2:3 v prodl.
Branky: 53. Weinhandl, 57. Sušinskij - 45. Kulakov, 58. Podhradský, 63. Varlamov.