Červenka se dvěma góly za Omsk vyrovnal nejlepšímu střelci KHL

Roman Červenka už vyrovnal bilanci nejlepšího střelce Kontinentální hokejové ligy (KHL) Patrika Thoresena z Ufy. Norského kanonýra český útočník dohnal ve čtvrtečním utkání proti Novosibirsku, když při vítězství 2:1 v prodloužení vstřelil obě branky domácího týmu. Červenka má po sedmnácti zápasech na kontě 13 branek a 9 asistencí a upevnil si i druhou příčku v kanadském bodování.

Červenka se proti Novosibirsku poprvé prosadil už v desáté minutě, když v přesilové hře po přihrávce Jaromíra Jágra otevřel skóre. Ve druhé třetině vyrovnal Bojkov, poté se překonávali oba brankáři. Po dvou minutách prodloužení ale Červenka udeřil znovu, tentokrát mu asistoval Martin Škoula.

Pozici mezi nejlepšími brankáři KHL si pojistil Michail Birjukov z Chanty-Mansijsku. Tentokrát inkasoval od Chabarovsku dvě branky, ale pořád si drží průměr pod dvě branky na zápas. I jeho zásluhou se nováček v sezóně drží, ve Východní konferenci KHL mu patří šesté místo.

Omsk - Novosibirsk 2:1 v prodl.
Branky: 10. a 63. Červenka (na první Jágr, na druhý Škoula) - 25. Bojkov
Chanty-Mansijsk - Chabarovsk 4:2
Branky: 12. Vorobjev, 27. Buljanskij, 31. Jakubov, 42. Chlyncev - 13. Zakijev, 30. Dixon.
Jekatěrinburg - Kazaň 4:3
Branky: 12. Subbotin, 23. Nikoncev, 28. Rjazancev, 45. Šepelenko - 19. Hossa, 39. Immonen, 51. Lemťjugov.
Astana - Novokuzněck 1:2 v prodl.
Branky: 52. Krasnoslobodcev - 17. Orlov, 65. Krivčenkov.