Červenka opět bodoval při výhře Omsku, Jágr zápas nedohrál

OMSK

Útočník Roman Červenka přispěl jednou asistencí k sobotnímu vítězství hokejistů Omsku nad Novokuzněckem 3:1 a potvrdil, že se mu daří. Z uplynulých jedenácti zápasů vyšel bodově naprázdno jen jednou, dělí se o vedení v tabulce střelců Kontinentální ligy a v kanadském bodování je druhý.

Roman Červenka (vpravo) v dresu Omsku

Omsk zvítězil i bez Jaromíra Jágra, který v průběhu první třetiny ze zápasu z dosud neznámých důvodů odstoupil.

Na tiskové konferenci po utkání kouč Avangardu Raimo Summanen tým pochválil, hlavně za hru ve třetí třetině. Samozřejmě odrážel vlnu otázek na zranění Jaromíra Jágra. „Nic vážného, jen nějaké problémy s horní částí těla,“ odpověděl podle internetových stránek hokejového klubu."Prostě se necítil dobře a tak zápas nedohrál," dodal na další dotaz.

Červenka si v utkání s Novokuzněckem připsal 23. bod v sezoně na poslední chvíli. Při soupeřově power play asistoval 31 sekund před závěrečnou sirénou u branky Alexeje Kaljužného na 3:1.

Kontinentální hokejová liga
Omsk - Novokuzněck 3:1 (za domácí Červenka 0+1), Barys Astana - Chabarovsk 3:1, Chanty Mansijsk - Novosibirsk 3:2, Nižněkamsk - Kazaň 2:4.