Kontinentální liga

Bitkaři z Čechova zařídili v KHL překvapivé vítězství nad Ufou

1. listopadu 2010 19:30 - PRAHA/MOSKVA

Chris Simon a Joshua Gratton patří ke čtyřem nejtrestanějším hráčům celé Kontinentální hokejové ligy (KHL). Ale v pondělí tihle chlapíci ukázali, že dokáží i něco jiného, než mávat pěstmi. Každý si připsal po vstřeleném gólu a především jejich zásluhou porazil nejhorší tým soutěže Viťjaz Čechov favorizovaný Salavat Julajev Ufa 3:2.

Očekávalo se, že pro Ufu, která vyhrála dvakrát po sobě základní část dosavadních ročníků KHL, měl být výjezd do Čechova jen výletem za body. Vždyť domácí Viťjaz v letošní sezóně vyhrál všehovšudy jen dva zápasy z devatenácti!

Jenže hokejisté v červenobílé kombinaci, jejichž čtyři hráči ovládají pořadí trestných minut se překonávali a dokonce zářili především oni "zlí muži". Chris Simon nejprve v šestnácté minutě otevřel v přesilové hře skóre a další "rabiát" Joshua Gratton ve druhé třetině zvýšil na dvoubrankový rozdíl.

Kirill Kolcov sice dokázal na začátku třetí části snížit, ale už po minutě a půl za domácí skóroval Panarin. Sedm minut před koncem ještě vykřesal pro Ufu naději Viktor Kozlov, ale k vyrovnání nepomohla ani závěrečná power play. Čechov v této sezóně slavil třetí výhru a poprvé doma.

Ve druhém pondělním utkání KHL prohrál Magnitogorsk doma s Traktorem Čeljabinsk 2:3 v prodloužení. Za domácí tým sice osm minut před koncem vyrovnával na 2:2 český útočník Tomáš Rolinek, ale v prodloužení rozhodl o výhře Traktoru obránce Deron Quint.

Viťjaz Čechov - Ufa 3:2
Branky: 16. Simon, 26. Gratton, 46. Panarin - 44. Ki. Kolcov, 53. Vi. Kozlov.
Magnitogorsk - Čeljabinsk 2:3 v prodl.
Branky: 27. Aaltonen, 52. Rolinek - 2. Piskunov, 24. Buturlin, 64. Quint.