Štěpánek vychytal výhru Petrohradu nad Astanou

PRAHA/MOSKVA

Český brankář Jakub Štěpánek vychytal svou pátou výhru v Kontinentální hokejové lize (KHL) v normální hrací době, když jeho Petrohrad porazil na domácím ledě Astanu 4:2. Na jednu z branek přihrával jeho spoluhráč Petr Čajánek, v dresu hostí se mezi asistenty zapsal Lukáš Kašpar.

Jakub Štěpánek v brance Petrohradu zasahuje proti Tomáši Netíkovi z CSKA Moskva

Štěpánek ve středu vychytal svou první nulu v KHL proti Chanty-Mansijsku a dnes dostal v brance Petrohradu znovu příležitost před Jevgenijem Nabokovem. Poprvé inkasoval na začátku druhé třetiny, když Dallman v přesilovce vyrovnával na 1:1.

Domácí ale poté nastříleli v rychlém sledu dvě branky, v 47. minutě ještě Weinhandl po přihrávce Čajánka zvýšil už na 4:1. Až šest minut před koncem Štěpánka překonal ještě Starčenko. Exvítkovický gólman má ale i tak slušné statistiky. Nyní má na kontě 15 odchytaných zápasů v KHL a drží si průměr kolem dvou inkasovaných branek za zápas.

Čerepovec - Chanty-Mansijsk 0:3
Branky: 30. a 34. Jakubov, 27. Altarjov.
Petrohrad - Astana 4:2
Branky: 17. Martensson, 27. Vorobjov, 28. Brylin, 47. Weinhandl (Čajánek) - 22. Dallman (Kašpar), 54. Starčenko.
Viťjaz Čechov - Nižněkamsk 1:3
Branky: 48. Bobrov - 10. Ščitov, 15. Pestuško, 39. Koňkov.