Novotný gólem v prodloužení zařídil Astaně výhru

MOSKVA

Český hokejista Jiří Novotný rozhodl gólem v první minutě prodloužení dnešní utkání KHL, ve kterém Astana zdolala Dynamo Moskva 2:1. Úřadující mistr světa zaznamenal devátou trefu v sezoně a díky 25 bodům je druhý v kanadském bodování týmu za Lukášem Kašparem.

Útočník Astany Jiří Novotný v souboji s protihráčem

Naprázdno vyšli naopak hokejisté CSKA Moskva, kteří na ledě Jekatěrinburgu ani jednou nepřekonali domácího brankáře Ivana Lisutina. Nejtěsnější výhru 1:0 zajistil Jekatěrinburgu v 45. minutě Andrej Subotin.

Další vítězství vychytal Spartaku Moskva brankář Dominik Hašek. Na ledě Dinama Rigy inkasoval pouze z hole Slováka Tomáše Surového, který ujel moskevským obráncům při oslabení. Hosté dvěma góly zápas nakonec otočili a vyhráli 2:1.

Prakticky vyhraný zápas téměř ztratili hokejisté Dinama Minsk, kteří vedli na ledě Čerepovce již 4:0, v závěru však polevili a také díky dvěma asistencím Josefa Straky domácí vyrovnali. Bonusový bod si nakonec odvezlo běloruské mužstvo vedené českým koučem Markem Sýkorou díky přesné střele Geoffa Platta v prodloužení.

Kontinentální hokejová liga:
Barys Astana - Dynamo Moskva 2:1 v prodl. (za domácí Novotný 1+0), Jekatěrinburg - CSKA Moskva 1:0, Viťaz Čechov - Kazaň 5:4 po sam. nájezdech, Čerepovec - Dinamo Minsk 4:5 v prodl. (Straka 0+2 - Němec 0+1), Nižnij Novgorod - Atlant Mytišči 1:4 (za hosty Bulis 1+0), Dinamo Riga - Spartak Moskva 1:2.