Průcha dal v KHL dva góly a ukončil Haškovi sezónu, prohrál i Omsk

Jirka G. NovákSport.cz

Sen Dominika Haška o úspěchu v Kontinentální lize (KHL) se dnes rozplynul, když jeho Spartak Moskva prohrál i čtvrtý zápas play off s Petrohradem. Dvěma góly se o výhru 4:3 postaral další pardubický odchovanec Petr Průcha, v brance hostí nechyběl český gólman Jakub Štěpánek. V nedělních zápasech neuspěl ani Omsk, jenž prohrál v Nižněkamsku 2:3 a v sérii prohrává 1:2 na zápasy.

Pro Dominika Haška skončila sezóna v KHL

Moskevský Spartak měl nůž na krku, ale dostal se proti Petrohradu do vedení zásluhou Štefana Růžičky. Hostům však stačilo šest minut, aby skóre otočili ve svůj prospěch. Kňazev pak sice na začátku druhé třetiny vyrovnal, jenže za další tři minuty vrátil Petrohradu vedení Weinhandl. A to samé se opakovalo i ve třetí třetině - Kňazev opět vyrovnával, ale konečné slovo měl Petr Průcha, jenž svým druhým gólem upravil na konečných 4:3 a Petrohrad mohl slavit postup.

Omsk, suverénní tým z konce základní části KHL, stále nemůže najít recept na Nižněkamsk, který mu ukončil sezónu v prvním kole play off už před rokem. Na ledě soupeře Avangard dvakrát dotáhl skóre, nakonec ovšem skončil poražen. Vítězný gól zařídil na konci druhé třetiny Libor Pivko. Omsku nevyšla ani power play v závěru utkání.

Blízko vyřazení z play off je Astana s českými útočníky Lukášem Kašparem a Jiřím Novotným, a obráncem Tomášem Kloučkem. Dnes dostal jediný kazašský tým v soutěži výprask 1:6 od Kazaně, když si kapitán hostí Alexej Morozov připsal dvě branky a dvě asistence. Jedinou branku domácího týmu zařídil Kašpar.

Osmifinále play off Kontinentální hokejové ligy:
Spartak Moskva - Petrohrad 3:4
Branky: 22. a 36. Kňazev, 7. Š. Růžička - 13. a 49. Průcha, 11. Sušinskij (Čajánek), 25. Weinhandl. Konečný stav série: 0:4.
Nižněkamsk - Omsk 3:2
Branky: 3. Persson, 23. Mamašev, 38. Pivko - 9. Popov, 28. Averin (Červenka). Stav série: 2:1.
Astana - Kazaň 1:6
Branky: 44. Kašpar - 34. a 51. Morozov, 5. Pesonen, 18. Zaripov, 56. Immonen, 58. Panin. Stav série: 0:3.
Novosibirsk - Ufa 2:6
Branky: 5. Kutuzov, 28. Medveděv - 35. a 42. Nilsson (na první Blaťák), 3. Tverdovskij, 14. Radulov, 43. Grigorenko, 45. Vi. Kozlov. Stav série: 0:3.
Chanty-Mansijsk - Magnitogorsk 4:3
Branky: 6. Pepeljajev, 17. Siďjakin, 19. Petrov, 24. Tjuljapkin - 23. Aaltonen, 28. Lisin, 33. S. Fjodorov. Stav série: 2:1.
Čerepovec - A. Mytišči 1:8
Branky: 31. Cvetkov (J. Straka) - 13., 15., a 16. Petrov (na první a třetí Marek), 11. a 32. F. Fjodorov, 18. Mozjakin, 39. Levandovskij, 50. Gorochov. Stav série: 2:2.
Dynamo Minsk - Jaroslavl 2:4
Branky: 13. Stefanovič, 45. Drozd - 2. a 8. Kaljanin (na první Barinka), 34. Kirjuchin (Barinka), 40. Rachůnek (Vašíček). Stav série: 2:2.
Dynamo Riga - Dynamo Moskva 2:1 v prodloužení
Branky: 43. Ankipans, 80. Redlihs - 8. Pestunov. Stav série: 3:1.