Blaťákův gól rozhodl o první semifinálové výhře Ufy

UFA

Český obránce Miroslav Blaťák dal vítězný gól v úvodním finále Východní konference KHL, v němž Ufa porazila Magnitogorsk 4:3 a vede 1:0 na zápasy.

Miroslav Blaťák v dresu Ufy

Mistr světa z loňského roku skóroval v 39. minutě v přesilové hře střelou dálky a svou druhou brankou v play off zvýšil na 4:2. Hosté v úvodu třetí třetiny už jen snížili zásluhou Jevgenije Varlamova, takže Blaťákova trefa byla nakonec v zápase rozhodující.

Ufa šla do vedení už po 30 sekundách, kdy otevřel skóre Igor Grigorenko. Magnitogorsku, kterému opět chyběl zraněný útočník Tomáš Rolinek, se povedlo stav otočit, ale ještě v první třetině domácí stihli vyrovnat.

Ve druhé části měla Ufa jasně navrch, přestřílela soupeře 17:3 a z převahy vytěžila dva góly, což rozhodlo. Druhý zápas série se hraje v sobotu.