Říhův Atlant padl ve finále KHL v prodloužení. Ufa se ujímá vedení v sérii

Kouč Miloš Říha začal s Atlantem Mytišči finále Kontinentální hokejové ligy porážkou na ledě Ufy 1:2 po prodloužení. Vyrovnaný duel rozhodl i k radosti českých krajánků v dresu domácích Miroslava Blaťáka a Jakuba Klepiše hned v úvodu prodloužení brankou v přesilové hře Andrej Kutějkin. Druhý finálový duel je na programu v neděli.

Miloš Říha na střídačce hokejistů Atlantu Mytišči

Atlantu se vymstilo vyloučení Ivana Něprjajeva pouhé dvě sekundy před koncem řádné hrací doby. Klub z Mytiščí si oslabení přenesl do prodloužení, a i když většinu z Něprjajevova trestu ubránil, v čase 61:43 inkasoval druhý gól.

Domácí Ufa zahájila zápas lépe a vedla už přesně po minutě hry, kdy se trefil Vitalij Proškin. O vyrovnání se postaral na začátku třetí třetiny po individuální akci kapitán Atlantu Sergej Mozjakin.