Rubriky:

Kontinentální liga

Irgl odešel z Jaroslavle naštvaný, do klubu přišel Demitra. Osud si s nimi zahrál

9. září 2011 07:26 - PRAHA

Byl součástí Jaroslavle tři sezóny, dařilo se mu, přesto se musel zabalit. Tak zní ve zkratce příběh hokejisty Zbyňka Irgla, který se datuje k létu 2010. Nyní si může říci: zaplať Pánbůh. "Na jaře jsem uzavřel tříletý kontrakt a měl za to, že je platný. Pak jsem se dozvěděl, že není,“ řekl serveru hokej.cz v červenci minulého roku. Tehdejší naštvání vystřídala současná úleva.

 

Michaela Říhová, Právo

Dohady, nesrovnalosti, zklamání. I přes všechny trable chtěl v Lokomotivu Jaroslavl zůstat. „Chci tam hrát, kdybych nechtěl, jednal bych po minulé sezóně s jinými kluby. Možnosti určitě byly,“ říkal. Nestalo se. Klub se domluvil se slovenským útočníkem Pavolom Demitrou, který přišel z NHL. S odstupem času z toho běhá mráz po zádech.

Irgl skončil. O vyzkoušeného a usazeného forvarda nebyl zájem. Dlouho ostravský rodák doufal, že Jaroslavl svůj postoj změní. Zůstal jen u očekávání. „Jsem naštvaný a zklamaný, ale nemůžu s tím nic dělat," pokrčil Irgl rameny.

Měl jsem štěstí, ale spíš myslím na ty, kteří to odnesli 

Tehdy se psal rok 2010, nyní je o rok více a tři čeští hokejisté Vašíček, Rachůnek, Marek a Slovák Demitra zahynuli v letadle. „Co k tomu mám říct, člověk je smutný a naštvaný zároveň. Na palubě byli skvělí kamarádi a výborní hokejisté,“ řekl Irgl agentuře Mediafax.

S Vašíčkem si třicetiletý útočník padl do noty. „Byl to perfektní kluk. Přemýšlel jsem, že zavolám jeho přítelkyni Míši, ale zatím jsem se k tomu neodhodlal,“ přiznal.

Stříbrný z mistrovství světa 2006 odešel z Jaroslavle do Mytišči, následovala cesta do Dinama Minsk, kde podepsal roční kontrakt. Tam se měl právě střetnout s bývalými spoluhráči z Lokomotivu Jaroslavl. Na setkání nedošlo, tragédie ruského letadla změnila život desítkám lidem. „V tomhle směru jsem měl štěstí, ale teď spíš myslím na ty, kteří to odnesli,“ dodal Irgl.

lik, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Kontinentální liga

Filtr článků - Kontinentální liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..