Rubriky:

Kontinentální liga

Galimov prodělal operaci průdušnice, po letecké havárii je stále v kritickém stavu

11. září 2011 18:43 - MOSKVA

Každou hodinou bojují o jeho život, stále doufají, že jejich snaha nebude marná. Moskevští lékaři provedli další operaci hokejisty Alexandra Galimova, který spolu s palubním inženýrem Alexandrem Sizovem jako jediný přežil středeční tragickou havárii letounu s hráči klubu Lokomotiv Jaroslavl. Třiačtyřicet cestujících na palubě, včetně tří českých hokejistů, při havárii zahynulo. Zdravotní stav Galimova je stále kritický, Sizovův stav označují lékaři za středně těžký.

 

Misha Japaridze, ČTK/AP

Galimov je v umělém spánku a v neděli prodělal operaci průdušnice. Vyhlídky šestadvacetiletého útočníka ruští lékaři odmítají ale komentovat. Jeho stav je tak vážný, že by šlo o věštění z koule.

"Dávají nám jen obecné informace," pověděl hráčův agent Pjotr Prichoďko. "Jeho stav je prý těžký, ale stabilizovaný, zatímco dřív se zhoršoval," uvedl agent a dodal, že hokejista je napojen na umělou ledvinu.

Podle ruských médií se stále nepodařilo se stoprocentní jistotou identifikovat těla dvou mrtvých hráčů, jimiž jsou pravděpodobně německý hokejista Robert Dietrich a Rus Pavel Trachanov. Problémy jsou rovněž s identifikací těla velitele letadla Andreje Solonceva.

Mezi zesnulými byli i Jan Marek, Josef Vašíček a Karel Rachůnek. S těmi se v neděli tisíce lidí rozloučilo na Staroměstském náměstí.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Kontinentální liga

Filtr článků - Kontinentální liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..